Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika sona erdi

Türkiye Cumhurbaşkanı başkanlığındaki sona erdi. Toplantı sonrası İbrahim Kalın önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 16.8.2018 15:11 Güncelleme Tarihi: 16.8.2018 17:52
Son dakika Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi

İbrahim Kalın'ın açıklamalarından satırbaşları:

"Terör örgütüne katılım düştü. Sincar bölgesinde çok üst düzey bir terörist öldürüldü. Sincar'daki stratejimiz etkin bir şekilde uygulanıyor. MİT, jandarma ve Türk silahlı kuvvetlerinin ortak operasyonları devam edecek."

"Bu süreçte öncelikle cumhurbaşkanımızın ekonomik savaşa karşı yaptığı seferberlik çağrısına olumlu cevap verenlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca yurt içinden yurt dışından konuyla ilgili açıklamalarıyla destek verenlere teşekkürlerimizi ifade etmek istiyoruz. Dün Katar devletinin 15 milyar civarında yatırım yapma kararı almış olmasıdır. hazine ve maliye bakanımızın yoğun temaslar neticesinde Kuveyt Almanya hatta Rusya'dan olumlu haberler almış bulunuyoruz."

"Trump yönetiminin aldığı kararlar sadece Türkiye ile ilgili değil AB ile ilgili vergi kararları alınmıştı. Bunun ticaret savaşına evrildiği endişesi herkes tarafından dile getiriliyor. Almanya Fransa Katar Kuveyt ve diğer ülkeler Türkiye'nin yanında olduklarını ifade etmiş bulunuyorlar."

'TÜRKİYE EKONOMİK SAVAŞ PEŞİNDE DEĞİLDİR'

"Türk ekonomisi oldukça güçlü ve sağlam temellere sahiptir. Türkiye yatırıma elverişli bir ülke olarak kapılarını açmış durumdadır. Hem bu kısa vadede hayata geçirdiğimiz tedbirler hem de hayata geçirilecek tedbirlerle Türk ekonomisinin gücü bir kez daha ispatlanmış olacaktır. Sayın cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Türkiye bu krizi mutlaka fırsata çevirecektir. Bu konuda bizim ekonomi kurumlarımıza olan güvenimiz tam. Bunun da inşallah neticelerini göreceğiz. Türkiye kimseyle gerilimden yana, ekonomik savaş peşinde değildir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN