Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanı Yıldırım, Aliyev ile görüştü

’ın başkenti Bakü'ye resmi temaslarda bulunan Başkanı , Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Bakü ofisine ziyaret gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 29.8.2018 09:42 Güncelleme Tarihi: 29.8.2018 16:27
TBMM Başkanı Yıldırım, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

Binali Yıldırım TÜRKPA Genel Sekreteri Altınbek Mamayusupov ile görüştü. Aile fotoğrafı ve ağaç dikiminden sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Meclis Başkanları, hatta bakanlar ilk ziyaretlerini Azerbaycan'a yapar, Kuzey Kıbrıs'a yapar. Biz de bu geleneği sürdürüyoruz. Beraberimde milletvekili arkadaşlarımla birlikte ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından kabul edildik, Meclis Başkanı Oktay Esadov'la baş başa, heyetler arası görüşmelerimizi yaptık. Yeni Binasında Genel Sekreter arkadaşları ziyaret edip değerlendirmeler yapacağız" dedi.

"TEK MİLLET, İKİ DEVLET"

Yıldırım konuşmasının devamında, "Türkiye-Azerbaycan tek millet, iki devlet. Merhum Haydar Aliyev'in dediği gibi. Her konuda Azerbaycan'la ilişkilerimiz mükemmel düzeyde seyrediyor. Gerek ikili ilişkiler, gerek bölgesel konularda tam bir görüş birliğine sahibiz. Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, üzüntüsü bizim üzüntümüz diye tarif edebiliriz. Ticaretimiz gelişiyor, karşılıklı yatırımlarımız gelişiyor, stratejik projeler bir-bir hayata geçiyor. Yakın zamanda da yine Star Rafinerisi'nin yeni yapılan bölümleri açılacak. Cumhurbaşkanımız ziyaret yapacak, Meclis Başkanı Türkiye'yi ziyaret edecek. Yine Sayın Cumhurbaşkanı Aliyev'in ziyareti olacak. Bu şekilde ilişkiler günden güne büyümeye, gelişmeye devam edecek" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM Başkanı Yıldırım, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN