Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li Çiçek: Kriterlerimize uyan 'lileri CHP'den aday gösterebiliriz

Habertürk'te yayınlanan 'Gerçek Fikri Ne' programında konuşan İstanbul Milletvekili , "Kriterlerimize uyan 'lileri CHP'den aday gösterebiliriz. Yerel seçimler alternatifli. Başkan var, meclis başkanı var, meclisteki üyeler var. O şahıslara müdahalemizi, alternatifler konusunda karar süreçlerine dahilimizi HDP kabul ederse bu gayet olabilir." dedi

Giriş Tarihi: 1.9.2018 12:57 Güncelleme Tarihi: 1.9.2018 12:59
CHP'li Çiçek: Kriterlerimize uyan HDP'lileri CHP'den aday gösterebiliriz

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Habertürk'te Kübra Par ve Eren Eğilmez'in sunduğu 'Gerçek Fikri Ne' programına konuk oldu. Dursun Çiçek, kriterlerine uyan HDP'lileri CHP'den aday gösterebileceklerini ifade etti.

Çiçek, "Hep vurguluyoruz yerel seçimin şartları çok farklı. Seçim öncesi Mardin'e gitmiştik. Dediler ki HDP il başkanı da bu binada. Çağırın birlikte sohbet edelim dedim. Şimdi yerel bazda PKK ile bir bağlantısı olmayan, tabii hepsi PKK'lı derseniz hiç kimseyle bu konuları görüşemeyiz. Cumhuriyete, temel değerlere, o dört ilkeye bağlı olan adaylar konusunda CHP'ye inisiyatif tanırlarsa Doğu'da Güneydoğu'da HDP ile, Orta Anadolu'da MHP ile, Batı'da İYİ Parti ile Trakya'da da başka bir parti ile yerel seçimde işbirliği yapmamız lazım.

CHP'li Çiçek "Kriterlerimize uyan HDP'lileri CHP'den aday gösterebiliriz"

"KRİTERLERİMİZE UYAN HDP'LİLERİ CHP'DEN ADAY GÖSTEREBİLİRİZ"

Çiçek sözlerini şöyle sürdürdü:

"HDP'ye oy veren milyonlarca seçmeni, bu ülkenin sadık vatandaşı haline getirmemiz lazım. PKK'nın güdümünden, baskısından kurtarmamız lazım. Yerel seçimler alternatifli. Başkan var, meclis başkanı var, meclisteki üyeler var. O şahıslara müdahalemizi, alternatifler konusunda karar süreçlerine dahilimizi HDP kabul ederse bu gayet olabilir. Kriterlerimize uyan HDP'lileri CHP'den aday gösterebiliriz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Çiçek: Kriterlerimize uyan HDP'lileri CHP'den aday gösterebiliriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN