Türkiye'nin en iyi haber sitesi

değil virüsü çıktı

Pensilvanya şarlatanı, Türkiye ekonomisini baltalamak için şimdi de virüsüne sarıldı. , münferit vakaları asılsız haberlerle kaosa çevirmek için saldırıya geçti.

Giriş Tarihi: 11.9.2018 14:10 Güncelleme Tarihi: 11.9.2018 14:15
Şarbon değil FETÖ virüsü çıktı

Döviz üzerinden açılan savaşla diz çöktürülemeyen Türkiye, 'şarbonlu et' iddiası üzerinden yeni bir ekonomik operasyonla karşı karşıya. Şarbon, dünyanın her yerinde görülen ve bilinen en eski hastalıklardan. Ülkemizde geçtiğimiz yıllarda da bazı bölgelerde görülen hastalık, hükümetin sıkı denetimleri sonucu en aza indirildi. Birkaç haftadır ısrarla gündeme getirilen şarbon iddialarının büyük çoğunluğu gerçeği yansıtmıyor.

TROL ORDUSU SALDIRIYOR

Yalan haberler üzerinden estirilmek istenen panik havasında FETÖ başrolde. Münferit şarbon vakalarını kaosa dönüştürmek için düğmeye basan FETÖ, sosyal medya trolleri üzerinden saldırıya geçti. Türkiye, olağan vakaların ötesinde genel bir şarbon tehdidi altında değil. Ancak münferit vakalar, köpürtülerek gündeme getiriliyor. FETÖ'nün trol ordusunun uydurduğu salgın hikayeleri ve montaj görüntüleri, elden ele yayılıyor. Krizi fırsat bilen et spekülatörleri, asılsız ihbarlarla bu korku dalgasını körüklüyor. Ekonomik saldırılarla diz çöktürülemeyen Türkiye, büyük bir gıda kriziyle yıpratılmak isteniyor. FETÖ'cüler şarbon kaosu yaratmak için her türlü yalana başvurdu. Yozgat'ta bir çocuğun ayağında şarbon nedeniyle yaralar çıktığına ilişkin paylaşım sosyal medyada hızla yayıldı.

VALİLİK YALANLADI

Şarbon iddialarıyla Türkiye'ye çekilmek istenen ekonomik operasyonun adreslerinden biri de Ankara oldu. Tıpkı diğer illerdeki asılsız haberler gibi, Ankara'nın Mamak ilçesinde de şarbon hastalığı görüldüğü, çok sayıda vatandaşın hastanelere başvurduğu yalanı dolaşıma sokuldu. Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, iddialar yalanlanarak Mamak'ta şarbon hastalığına rastlanmadığı belirtildi.

ŞARBON VAKASINA RASTLANMADI

Valilikten yapılan açıklamada, "Bazı basın ve yayın organlarıyla sosyal medya hesaplarında, Mamak ilçesinde şarbon hastalığı çıktığına dair kaynağı belli olmayan iddialar yer almaktadır. Yapılan incelemede, Mamak ilçemizde herhangi bir şarbon vakasına ve bulgusuna rastlanmamıştır. Ayrıca yetkili birimlerimize bu yönde bir başvuru yapılmadığı tespit edilmiştir. Diğer taraftan, sağlık kurumlarıyla yapılan görüşmelerde, hastanelere şarbon şikâyetiyle yapılan herhangi bir başvuru da bulunmadığı anlaşılmıştır" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şarbon değil FETÖ virüsü çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN