Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başsavcılık’tan açıklaması: Boğularak öldürüldü parçalanıp yok edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı: Suudi Başkonsolosluğu’na girer girmez boğularak öldürüldü. Cesedi parçalanıp yok edildi

Giriş Tarihi: 1.11.2018 ABONE OL
Başsavcılık’tan Cemal Kaşıkçı açıklaması: Boğularak öldürüldü parçalanıp yok edildi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili dün bir açıklama yaptı. Kaşıkçı'nın önceden yapılan planlama doğrultusunda başkonsolosluğa girer girmez boğularak öldürüldüğü kaydedildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Cesedin akıbetinin Suudi Arabistan'da birlikte yapılacak sorgulamalar sonucunda tespit edilebileceği, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi eyleminin planlı olup olmadığının bu sorgulamalar sonucu anlaşılabileceği, olayla ilgili olarak "yerli işbirlikçi" bulunduğuna dair Suudi Arabistan Krallığı makamlarının herhangi bir beyanının olmadığı bildirilmiştir.

ÖNCEDEN PLANLANDI
Gelinen aşama itibariyle gerçeğin ortaya çıkarılmasına yönelik tüm iyi niyetli çabalarımıza rağmen görüşmelerden somut sonuç elde edilememiştir.
Bu itibarla Cumhuriyet Başsavcılığımız'ca yürütülen soruşturma kapsamında elde edilen deliller doğrultusunda eylemin vahametine ilişkin aşağıdaki hususların kamuoyuyla paylaşılmasında zorunluluk bulunmaktadır.
1- Maktul Cemal Kaşıkçı 02/10/2018 tarihinde evlilik işlemleri için girdiği Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu'nda daha önceden yapılan planlama doğrultusunda binaya girer girmez boğularak öldürülmüştür.
2- Maktul Cemal Kaşıkçı'nın cesedi boğularak öldürülmesini müteakip yine önceden planlama doğrultusunda parçalanarak yok edilmiştir.
Sonuç olarak maktul Cemal Kaşıkçı'nın uzunca bir süre geçmesine rağmen Başkonsolosluk binasından çıkış yapmadığının bir yakını tarafından adli mercilere bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından derhal başlatılan soruşturma tüm boyutlarıyla ve derinliğiyle devam etmektedir."

SUUDİ SAVCI GERİ DÖNDÜ
Öte yandan Cemal Kaşıkçı soruşturması için Türkiye'ye gelen Suudi Arabistan Başsavcısı Suud El Muceb dün ülkesine döndü. Başsavcı Suud El Muceb'den önce havalimanına heyetten bir araç geldi. Araçtan başsavcının heyetinde bulunan 4 kişi indi. Bu kişilerin beraberinde getirdiği üzerinde numaralar bulunan büyük çantalar dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başsavcılık’tan Cemal Kaşıkçı açıklaması: Boğularak öldürüldü parçalanıp yok edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN