Türkiye'nin en iyi haber sitesi

vekillerden provokatör vekile dava

akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik” diyen Saadet Partili ’a tepkiler sürüyor. 15 milletvekili, İslam hakkında 10’ar bin liralık tazminat davası açtı

Giriş Tarihi: 10.11.2018
AK Partili vekillerden provokatör vekile dava
FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletin yazdığı destana dil uzatan ve "İki batılın çatışmasını seyrettik" diyen Saadet Partisi (SP) İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam'a tepkiler çığ gibi büyüyor. AK Partili 15 milletvekili İslam hakkında 10'ar bin liralık tazminat davası açtı. Dava açanlardan Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak TBMM'de düzenlediği basın toplantısında son dönemde FETÖ'ye karşı mücadelede, bilinçli şekilde karalama kampanyası yürütüldüğünü belirtti.

'HALKTAN ÖZÜR DILEMELI'
Provokatör Cihangir İslam'ın, sözlerine sert tepki gösteren Toprak şunları söyledi: "Yüzlerce insanımızın şehit olmasına ve binlerce kişinin yaralanmasına yol açan kanlı darbe girişiminin FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirildiği, herkes tarafından bilinen ve kabul edilen bir gerçektir. 15 Temmuz gecesi yaşanan bu hain kalkışmanın, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, yüce milletimizin feraseti, direnci ve kahramanlıklarıyla püskürtüldüğü, başarısız kılındığı, yine o gece yüce Meclis çatısı altında bulunan her partiden milletvekilinin bu mücadelenin içinde yer aldığı, darbeye karşı direndiği, taraflı tarafsız tüm kesimlerce kabul edilen bir gerçektir." Cihangir İslam hakkında dava açanlardan AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da Yaptığı konuşma ve hakaretlerle şehitlerimize ve gazilerimize hakaret etmiştir. İslam'ı halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili vekillerden provokatör vekile dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN