Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Arkasında kim var?"

Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok köşesinde bugünkü köşesinde, 'Ezan Türkçe okunsun' diyerek gündeme gelen ve bu sözleriyle Türk halkına tek parti döneminin zulümlerinden biri olan ezanın Türkçe okunduğu günleri hatırlatan CHP'li Öztürk Yılmaz'ın, Musul Konsolosluğu'nda rehin alınmasıyla hayatımıza girdiğini hatırlattı ve dikkat çekici detaylara yer verdi.

Giriş Tarihi: 10.11.2018 12:15 Güncelleme Tarihi: 10.11.2018 12:33
Arkasında kim var?

MELİH ALTINOK'UN YAZISINDAN BAŞLIKLAR:

Bugünlerde "Türkçe ezan" tartışması nedeniyle gündemde olan Öztürk Yılmaz Musul Konsolosluğu'nda rehin alınmasıyla hayatımıza girdi.
Konsolosluktan kurtarıldıktan sonra yurda dönünce havaalanında Ahmet Davutoğlu tarafından alnından öpülen Yılmaz soluğu CHP'de aldı. (Ya Ak Parti'yi tercih etseydi?) Memleketi Ardahan'dan mebus yapıldı.
Kulvara hızla dalan Yılmaz, partisinin Cumhurbaşkanı adayı olmaya bile yeltendi. Ama Kemal Kılıçdaroğlu ona değil İnce'ye "Gel Bakalım" deyince işin rengi değişti.
Öztürk Bey'in CHP macerası, geçtiğimiz günlerde bir tartışma programında "Ezan Türkçeokunsun" demesi üzerine sona yaklaşmış görünüyor.
Zira Genel Merkez Yılmaz'ı ihraç talebiyle disipline sevk etti.

Henüz kendisini gülerken hiç görmediğimiz Yılmaz, dün Meclis'te kameraların karışına yine bir karış suratla çıktı.
Türkçe ezan teklifi yüzünden kendisini partiden göndermek isteyen Kılıçdaroğlu'na Türkçe beddua etti (O da çıkıp mülaane demesin?):
"Siz aşağılık bir işe imza attınız.
Göreceksiniz, defolup gideceksiniz.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Arkasında kim var?"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN