Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: İstifa etmiyorum sıkıysa at beni

Türkçe ezan tartışmasını başlattığı için disipline sevk edilen Milletvekili , CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “İstifa etmiyorum. Sıkıysa at beni rezil ol, kepaze ol. Partiyi yönetemiyorsun, defolup gideceksin” diyerek rest çekti

Giriş Tarihi: 10.11.2018
Öztürk Yılmaz: İstifa etmiyorum sıkıysa at beni
Katıldığı bir TV programında "Ezan Türkçe okunsun anlayayım" sözleri ile 'Türkçe ezan' tartışmasının fitilini ateşleyen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, parti yönetimi tarafından "izin almadan televizyon programına çıktığı" gerekçesi ile ihraç talebiyle disipline sevk edilmesinin ardından dün Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Yılmaz, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na rest çekti. Kılıçdaroğlu'nu sert bir üslupla eleştiren Yılmaz, Türkçe ezan konusundaki skandal sözlerini de "Kelimesi kelimesine sözlerimin arkasındayım" diyerek savunmayı sürdürdü.

CHP'Yİ BABASININ MALI GÖRENLER
Yılmaz şunları söyledi: "Siz Atatürk'e ve Cumhuriyete saldıranlara bir cevap veremiyorsunuz, onlara cevap verenleri disipline sevk ediyorsunuz. Bu CHP'yi kendi babasının malı, tarlası, bahçesi gören, 'dediğim dedik çaldığım düdük, isterseniz burada olursunuz, isterseniz defolup gidersiniz' demek isteyen bir anlayışa karşı mücadeledir. Milletvekillerini biat eden, robotlar olarak görenlerle, halkın seçtiği milletvekilleri arasındaki mücadeledir. Bütün seçimleri kaybedip hala koltuğunu terk etmeyen anlayış CHP politikası olamaz."

'BENİ RAKİP OLARAK GÖRÜYORSUN'
Kendisiyle ilgili yapılan bütün disiplin soruşturmasının hukuksuz olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini savunan Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü: "10 Kasım'dan bir gün önce bir Atatürkçü'ye karşı bu zulüm ve aşağılık işkenceyi reva gördün. Yarın (10 Kasım) Atatürk'ün huzuruna hangi yüzle çıkacaksın? Sen istiyorsun ki çekip gideyim. Çünkü sen yönetemiyorsun. Genel Başkanlık konusunda bir hazırlığımın olduğunu biliyorsun. Hesabın önümü kesmek. Çünkü sen beni rakip olarak görüyorsun. Göreceksiniz defolup gideceksiniz. İstifa etmiyorum kardeşim, ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa, hadi bakalım at beni buradan, rezil ol, kepaze ol."

RUH HALİ ÜZÜCÜ
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Öztürk Bey'in partimizin yeni MYK'sında yer almamasının kendisinde yarattığı ruh hali maalesef üzüntü vericidir. Disiplin Kurulu bunları değerlendirecektir"dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ise, "CHP'yi bu alanlarda tartıştırmak isteyen zihniyetler birilerini kullanabilir, birileri bunun maşası olabilir ama Türk halkının şunu bilmesi lazım; CHP, ezanın Arapça okutulmasına tam kadro oy kullanarak karar vermiş bir partidir" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öztürk Yılmaz: İstifa etmiyorum sıkıysa at beni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN