Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Kaşıkçı tapelerini verdik’

Giriş Tarihi: 11.11.2018
‘Kaşıkçı tapelerini verdik’

Birinci Dünya Savaşı'nın sona erişinin 100. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma töreni ve Paris Barış Forumu'na katılmak üzere Paris'e giden Tayyip Erdoğan, uçuş öncesi şu mesajları verdi:
"Bir asır önce insanlık tarihinin en kanlı savaşlarından birinin sona ermesi münasebetiyle düzenlenen bu törenlerin tüm ülkelere bir mesaj vermesini diliyorum. Suriye'den Yemen'e kadar bölgemizin kan gölüne döndüğü bir dönemde yapılan bu merasimler bu ülkelerdeki çatışmaların sonlandırılması noktasında çok önemli.

HAKKÂRİ'DE 7 ŞEHİDİMİZ VAR
Sayın Trump ile kısa süre önce telefon görüşmesi yaptık, Fransa'da da fırsat oluştuğu anda karşılıklı bir saat görüşelim demiştik. Şimdi arkadaşlarımız bir fırsat tesis etmeye çalışacaklar. Bu çerçevede ikili bir görüşme yapacağız.
Cemal Kaşıkçı ile ilgili olarak şu an itibari ile elimizde bir belge bilgi yok. Buraya gelen 18 kişi faili de cesedin nereye götürüldüğünü de biliyorlar. ABD, Almanya, İngiltere ve Suudi Arabistan'a olayla ilgili tapeleri verdik. Sağa sola çarpıtmaya gerek yok. Hukukçu değilim ama 40 yıllık siyasetçiyim. Bu işin katillerini başka yerde aramaya gerek yok.
Hakkâri'deki patlamada maalesef 7 evladımız şehit olurken, 25'i de yaralandı. Gerekli talimatları verdim. Mühimmatın miyadının dolması gibi bir şey olmadığını Savunma Bakanım bana bildirdi. Teknik ekibin bir çalışması var. Bitince açıklayacağız."

YEMEKTE YAN YANA
Başkan Erdoğan ile ABD Başkanı Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Orsay Müzesi'nde verdiği akşam yemeğinde görüştü. Yemek öncesi ayakta sohbet eden Erdoğan ve Trump yemekte de yan yana oturdu. İki liderin samimi sohbeti kameralara böyle yansıdı.


Başkan Erdoğan, Paris'te konaklayacağı otele gelişinde Türk vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılandı. Erdoğan, Peninsula Oteli'nde BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü. Görüşmede Suriyeli mültecilerin durumu ele alındı.


Başkan Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile de görüştü.


Başkan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile bir araya geldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kaşıkçı tapelerini verdik’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN