Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kimdir? Başkan Adayı Lütfü Savaş oldu!

Yerel seçimler için 'nin Başkan Adayı oldu. Adaylık açıklaması ile beraber Lütfü Savaş hakkındaki araştırmalar da hız kazandı. Peki, CHP Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Lütfü Savaş kimdir?

Giriş Tarihi: 6.12.2018 16:57
Lütfü Savaş kimdir? CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş oldu!

31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP'nin adayları belli oluyor. Cumhuriyet Halk Partisi, Hatay Büyükşehir Belediyesi için Lütfü Savaş'ı aday gösterdi.

CHP HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI LÜTFÜ SAVAŞ KİMDİR?

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, çiftçi bir ailenin çocuğu olarak 1965 yılında Hatay'ın Yayladağı ilçesinin Dağdüzü Köyü'nde doğmuştur.

İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya'da tamamlamıştır. Antakya'da değişik zanaat dallarında çıraklık yapmıştır.

1984 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girmiş, 1990 yılında mezun olmuştur. 1990-1996 yılları arasında Kayseri'nin Develi ve Balıkesir'in Burhaniye ilçelerinde TC Adalet Bakanlığı'na bağlı kurumlarda pratisyen hekim olarak görev yapmıştır.

1996 yılında İstanbul Okmeydanı Sosyal Sigortalar Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü'nde uzmanlık eğitimine başlamış, 2000 yılında uzmanlığını almıştır. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Adana Eğitim Araştırma Hastanesi'ne öğretim üyesi olarak girmiş, hastanenin mikrobiyoloji laboratuvarının kurulumunda önemli görevler üstlenmiştir.

2002 yılında memleketi olan Hatay'a Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin kuruluşunda görev almak üzere geri dönmüştür.

Burada kurucu başhekim yardımcısı olarak çalışmıştır. Akademik ve idari alanlarda deneyimi bulunan Lütfü Savaş 2007 yılında doçentlik ünvanını almıştır.

Doç. Dr. Lütfü Savaş 29 Mart 2009 yerel seçiminde Antakya Belediye Başkanlığı'na aday olmuş ve belediye başkanı seçilmiştir.

30 Mart 2014'de yeni kurulacak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeniden aday olmuş, ikinci kez Belediye Başkanı seçilmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın eşi de kendisi gibi akademisyen olup, Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı'nda öğretim üyesidir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lütfü Savaş kimdir? CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN