Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın "hakaret" davaları birleştirildi

Eski Eş Genel Başkanı 'ın "cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yargılandığı iki davanın, kendi talebi üzerine aynı suçtan 'de açılan davayla birleştirilmesine karar verildi.

Giriş Tarihi: 6.12.2018 17:47 Güncelleme Tarihi: 6.12.2018 17:47
Selahattin Demirtaş'ın hakaret davaları birleştirildi

Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, başka suçtan tutuklu olan sanık Demirtaş ile avukatları Aynur Demirtaş Gökalp ve Arzu Eylem Kayaoğlu Edirne F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan SEGBİS sistemiyle bağlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Tuğba Sağlam Eker ve Demirtaş'ın avukatları Aydın Erdoğan ve Kenan Maçoğlu da duruşmada hazır bulundu.

Hakim Ahmet Deveci'nin iddianamenin özetini okuması ve kimlik tespitinin ardından söz alan Demirtaş, "Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu esasları çerçevesinde hakkımda atılı suçtan açılmış dosyalarımın birleştirilmesini talep ediyorum." dedi.

"Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yargılamasının tek mahkemede yapılmasını isteyen Demirtaş, yargılamanın Mersin 14. Asliye Ceza Mahkemesinde devam etmesinin yerinde olacağını söyledi.

KABUL EDİLİP BİRLEŞTİRİLDİ

Hakim Deveci, Demirtaş'ın "cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yargılanmasının Mersin 14. Asliye Hukuk Mahkemesindeki aynı suçtan devam eden dosyayla birleştirilmesine karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selahattin Demirtaş'ın "hakaret" davaları birleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN