Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir Adliyesi’nde temizliği

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ’nün adliye içi temizliği amaçlı bir operasyon için daha düğmeye basıldı. Toplamda 17 ili kapsayan büyük temizlik kapsamında aralarında çok sayıda memurun bulunduğu 62 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 53’ü kıskıvrak yakalandı.

Giriş Tarihi: 7.12.2018 11:00
İzmir Adliyesi’nde FETÖ temizliği

Fetullahçı Terör Örgütü'nün adliyelerdeki yapılanmalarına yönelik büyük bir darbe için düğmeye basıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'ye yönelik yürütülen bir soruşturma kapsamında 2014-2016 yıllarında Ankesör üzerinden ardışık ve bir düzen içinde arandıkları tespit edilen 46 infaz ve koruma memuru, 4 zabıt katibi, 4 mübaşir, 1 icra memuru, 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 1 şoför, 1 teknisyen, 1 ceza infaz kurumunda görevli aşçı, 1 kaloriferci, 1 koruma ve güvenlik görevlisi ile örgütün mahrem imamlarıyla yoğun telefon irtibatı bulunan 1 zabıt katibi olmak üzere toplam 62 kamu görevlisi hakkında gözaltı kararı verildi.

İzmir'de 33, diğer iller Adana, Manisa, Gaziantep, Balıkesir, Uşak, Isparta, Sivas, Elazığ, Karabük, Kütahya, Denizli, Ankara, Bursa, Erzincan, Kayseri ve Afyonkarahisar'da 28 şüpheliye yönelik arama, el koyma ve gözaltı işlemi için operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında şüphelilerden 53'ü kıskıvrak yakalandı. Diğer 9 şüphelinin aranmasına devam edildiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Adliyesi’nde FETÖ temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN