Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birlikteliğimizi kıskananlar var

Başkan : ’nı bozdurmama noktasında kararlıyız. Bu yerel ülkemiz için ciddi manada yedi düvelin ülkemize milletimize saldırdığı bir dönemde büyük önem arz ediyor

Giriş Tarihi: 8.12.2018
Birlikteliğimizi kıskananlar var

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün cuma namazını İstanbul Üsküdar'daki Hz. Ali Camisi'nde kıldı. Erdoğan, namaz sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan şunları söyledi:

İTTİFAKI BOZDURMAYIZ:
(Yerel seçimde MHP ile ittifak çalışmaları) Cumhur İttifakı'nın hassasiyetleri son seçimlerde ortaya tam manasıyla çıkmıştır. Birbirimize karşı olan dayanışmamız, birbirimizle geleceğe olan yürüyüşteki hassasiyetlerimiz, bunu kıskanan bazı oluşumlar var. Bu oluşumların içerisinde her an değişik bir çok şeyler olabilir. Bunun başında ana muhalefet var. Bunun yanında dağdaki terör örgütünü yanına alanlar var. Bunu anlamamak için sebep yok. Çok açık ortada. Cumhur İttifakı'nı bozdurmama noktasında kararlıyız. Bu yerel seçim ülkemiz için ciddi manada yedi düvelin ülkemize milletimize saldırdığı bir dönemde büyük önem arz ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cuma namazı sonrası önemli açıklamalar

ASKERLİK SÜRESİ:
(Askerlik süresinde düzenleme) Bana kesin neticeyi vermedikten sonra değerlendirme yapmam doğru olmaz. Bunun sorumlusu Milli Savunma Bakanımız, kuvvet komutanlarımız. Onlar çalışmayı yaptıktan sonra bize sunumlarını yapacaklar.

OLUMLU GELİŞME VAR:
(Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın durumu) Olumlu gelişmeler var, temenni ediyorum beklentilerimizin neticesini alırız.KAŞIKÇI BİLGİLENDİRMESİ
(MİT Başkanı'nın ABD'de Kongre üyelerine Kaşıkçı cinayeti bilgilendirmesi) Latin Amerika seyahatinden sonra tabii MİT Başkanımız Hakan Fidan oradan Kanada'ya ayrıldı, ama Kanada'dan sonra böyle bir gelişme olmuş olabilir. Çünkü her an oraları da bilgilendirme arzusundayız. Fakat orada böyle bir bilgilendirmenin yapıldığını son olarak, bundan haberdar değilim ama Kanada seyahatinden haberdarım.

ANCAK RİCACI OLABİLİRİZ:
(Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim) Taraflardan aldığım bilgiler oldu. Sayın Putin ile o süreç içinde bir görüşmem oldu. Daha sonra Arjantin'de heyetler arası bir görüşme yaptık. Telefonla Sayın Proşenko ile bir görüşmem oldu. Talepler oldu. Talepleri Putin'e ilettim. Kendisine ricada bulundum. Gemide alınanlar bunlarla ilgili şu anda sorgulama süreçleri vardır. Bundan sonra kararlarını vereceklerdir. Bu işlerde ancak ricacı olabiliriz, daha da ileri gidemeyiz.'BİRLİĞİMİZ, KARDEŞLİĞİMİZ ÇOK ÖNEMLİ'
Başkan Erdoğan, Şakirin Camisi'nde Kadir Turgut'un cenaze namazına katıldı. Erdoğan, "Kadir amcamız benim dava arkadaşım, yol arkadaşım oldu. Rabbim inşallah cennetinde bizleri birlikte haşreylesin. Sizler haklarınızı helal ettiniz, ben de kendisinden helallik diliyorum. Görünen o ne bir lahza ileri ne bir lahza geri gitmiyor. Kimse 'ben şöyle güçlüyüm', 'şöyle param pulum var' diye herhangi bir güce sığınmasın, böyle bir havanın içine de girmesin. An geldi mi emanet Rabbimize teslim ediliyor. İşte burada er kişi niyetine deniyor. Ne cumhurbaşkanı, ne de trilyoner niyetine deniyor. Bunların hiçbirinin bize faydası yok. Eğer bu kubbede hoş bir sada bırakabilirsek ne mutlu bizlere. Hoş bir sada bırakamazsak vay halimize. Onun için birliğimiz kardeşliğimiz çok çok önemli. Hele hele yedi düvelin Müslümanlara saldırdığı böyle dönemlerde" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, komşusu olan Kadir Turgut'un cenaze törenine katıldı

BAHÇELİ İLE BU HAFTA İÇİ GÖRÜŞEBİLİRİZ
Teknik çalışmaları yürüten arkadaşlarımız var. Onlar bu çalışmalarını tamamlar tamamlamaz belki de bu hafta içerisinde Sayın Bahçeli ile bir araya gelebiliriz. Önümüzde ayrıca zaman var. YSK'nın takvimi önem arz ediyor. Bizim kendi takvimimizde kendimize önem arz ediyor. Şu ana kadar 75 belediyemizi açıkladık. Kalanları da şu anda ittifakımızın yaptığı çalışmaya göre açıklayacağız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlikteliğimizi kıskananlar var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN