Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan’ın duruşu bize azim veriyor

Aslen Oflu olan Aylin, Almanya’da doğup büyüdü. sevgisi nedeniyle geçen yıl ’ni kazanarak İstanbul’a geldi. Türkiye, onu 3 yıllık çabayla mektubunu verdiği Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesiyle tanıdı. Heyecanıyla Erdoğan’a ‘Aylin bir dinle. Bu Oflular bir âlem’ dedirten genç kız Başkan’a hayranlığını böyle anlattı

Giriş Tarihi: 12.12.2018
Erdoğan’ın duruşu bize azim veriyor

Başkan Erdoğan'ın mektubunu okuduktan sonra makam aracından telefon ettiği üniversiteli Aylin duygularını Sabah'a anlattı: Erdoğan'ın duruşu bize azim veriyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen günlerde aracında giderken bir üniversite öğrencisiyle yaptığı konuşmanın görüntüleri yoğun ilgi görmüştü. O görüşmenin altından gülümseten bir hikaye çıktı. Başkan'ın telefonla aradığı üniversiteli Aylin İbrahimağaoğlu, SABAH'a konuştu. Söz konusu telefon görüşmesi ve o görüşmeye giden sürecin hikayesini anlatan Aylin, "İki hayalim vardı Türkiye'de üniversite okumak ve vatan sevgisini öğrendiğim lider Erdoğan ile tanışmak. Aralıksız üç yıl ona posta yoluyla mektup yazdım. Pes etmedim çünkü biliyordum onunla bir gün tanışacağımı" dedi. İşte Marmara İlahiyat öğrencisi Aylin'in anlattıkları;
TÜRKİYE SEVDALISI: Aylin İbrahimağaoğlu, 20'li yaşların başında, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 1'inci sınıf öğrencisi. Almanya Frankfurt'ta doğup büyüyen Aylin, ilk-ortaokul ve liseyi burada okuduktan sonra 'Türkiye sevgisi' nedeniyle üniversiteyi İstanbul'da okumaya karar vermiş. 4 kardeşten en büyüğü olan ve "Ben ve ailem Cumhurbaşkanımızı çok sevip, ona büyük saygı duyuyoruz" diyen Aylin, Türkiye'yi gülümseten o telefon görüşmesinin detayların şöyle anlattı:KÜLLİYE'YE 2 HAFTADA 1 MEKTUP: Ülkemde okuyup, kültürüme hakim olmak istiyordum bu gerçek oldu. Ancak aradan geçen yıllara rağmen çocukluğumda konuşma ve fotoğraflarıyla büyüdüğüm Erdoğan ile bir türlü tanışamamıştım. 2015'ten bu yana Başkan Erdoğan'a mektup yazıyorum. İki haftada bir mektup yazıp önce kendisine gönderiyorum. Cevap gelmezse aynı mektubu özel kalemi ve başdanışmanına gönderiyordum. Aradan yıllar geçti bir türlü mektuplarıma cevap alamadım ve onunla tanışamadım.
YILLARCA YAZARDIM: İmkanım sadece kağıt ve kalemimdi. Tüm dünyaya şefkat dağıtan, onca yılda ilk kez ülkemizin adını 7 düvele yayan ve gençlere büyük önem veren liderimizle ben de tanışmak istedim. Mektuplarım ulaşsın diye bazı bakanlıklara da gönderdim. Pes etmedim, bir gün muhakkak onunla tanışacak, 'Biz yürüdüğünüz yolda yanınızdayız' Sayın Cumhurbaşkanım' diyecektim. Cevabım yıllar sonra gelse de yıllarca yazmaya devam ederdim. Nihayet geçen hafta bir toplantı çıkışı yine bekledim ve bu kez tüm şartları zorlayarak mektubumu eline verdim.
BAŞKA KİM OLACAK AYLİN: Dünya lideriyle tanışmak hayallerimi anlatmak en büyük hayalimdi. Telefonum çaldı, sesinden tanıdım. Ama inanamadım, mektuplarım cevap bulmuş ve büyük lider beni aramıştı. Cumhurbaşkanımız konuşuyor ama ben heyecandan 'Cumhurbaşkanım tüm mektuplarımı aldınız mı?, uzun zamandır size ulaşmaya çalışıyordum' diyordum. Bana, 'Aylin bir dinle dinle, ya bu Oflular bir alem ya...' dedi. Sayın Cumhurbaşkanım siz misiniz? diye sordum o da gülerek 'Başka kim olacak Aylin benim tabii' dedi. Program program peşinde dolaştım, onlarca mektup yazdım ve başardım. Onunla tanıştım, beni Külliye'ye davet etti.

HALKTAN BİRİ GİBİ...

Hedeflerimi konuştuk, bana 'Okulunu başarıyla bitir, takipteyim' dedi. Ailecek ona dua ediyoruz çünkü o adını bilmediğimiz binlerce insanın umudu. Vatan ve millet sevgisini ondan öğrendim, çocukluğum onunla geçti. Öyle kıymetli, babacan biri ki. Konuşurken sanki Cumhurbaşkanı değil de halktan biri gibi konuşuyor. O'nun samimiyeti, güçlü ve kararlı duruşu biz gençlere büyük Türkiye'yi yaşatma yolunda azim veriyor...BAŞKANIMIZ ÜŞÜYEN ELİMİZİ ISITTI

Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencileri Bilge Nida Yıldız, Kevser Karakuş, Berat Elitaş, Metehan Kesikparmak, Seydi Emir Önen, Beyza Pune Mert ile Dilara Çetinkaya, öğretmenleriyle geçen hafta Ankara'ya giderek, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye misafir oldu. Öğrenciler Beştepe Anıtı'nı ziyaretleri sırasında Erdoğan'ın bölgeden geçeceğini öğrenince soğuk havaya rağmen beklemeye başladı. Erdoğan, kendisine "Cumhurbaşkanım" diyerek seslenen ögrencileri görünce aracını durdurup Külliye'de çay içmeye davet etti. Erdoğan ile 40 dakika görüşen öğrenciler SABAH'a konuştu:BABA ŞEFKATİYLE YAKLAŞTI

Bilge Nida Yıldız: Hepimizin hayali Başkan'ı görmekti. Hava çok soğuktu ama şansımızı denemeye karar verdik. Sanki o an dünya da durdu. Çok heyecanlandık. Adana'dan geldiğimizi söyledik. 'Elleriniz niye soğuk' diye sorunca, 'sizi beklerken üşüdük' yanıtını verdik. Bunun üzerine benim ve arkadaşlarımın ellerini tutup ısıttı. Bizi çaya davet etti.
Dilara Çetinkaya: Çayı çok şekerli içerim ama o an heyecandan çayıma şeker bile atmamışım. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.
Metehan Kesikparmak: Sanki Başkan ile değil de babamla konuşuyordum. Bize baba şefkatiyle yaklaştı, içten ve samimiydi. Okumamızı, düşünmemizi, uygulamamızı ve neticelendirmemizi tavsiye etti. Mehmet Akif Ersoy'un 'Özü sağlam, sözü sağlam adam ol, ırkına çek' dörtlüğünü okudu. O anı unutmayacağız."

ODASINA ASTIĞI POSTERLERİ ÇERÇEVELETMEK İÇİN HARÇLIKLARINI BİRİKTİRİYOR

Kocaelı İzmit'te annesi Nurdan Cambaz ile birlikte yaşayan Emirhan Soydan (13), Başkan Erdoğan'a büyük hayranlık duyuyor. Başiskele ilçesindeki Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde özgül öğrenme konusunda destek eğitimi alan Emirhan, odasının her köşesini Erdoğan posterleri ile donattı. Emirhan'ın en büyük hayali ise Erdoğan'la görüşmek ve çerçeveli bir fotoğrafını odasına asabilmek. Emirhan, Erdoğan'ın çerçeveli bir fotoğrafını alabilmek için ise annesi Nurdan Cambaz'ın kendisine verdiği okul harçlıklarını kumbarada biriktiriyor. Anne Cambaz, Emirhan'ın Erdoğan'ın çerçeveli bir fotoğrafını alabilmek için okulda yemek yemeden eve aç geldiğini ve kendisine verdiği harçlıkları kumbaraya attığını söyledi.

'BİZİM İÇİN HER ŞEYİ YAPTI'

Erdoğan'ı örnek alarak ileride siyasetçi olacağını belirten Emirhan, "Cumhurbaşkanımız çok iyi bir insan. Bizim için her şeyi yaptı. Yollar, okullar, yerli otomobil, uçaklar, dünyanın en büyük havalimanını yaptı. Kendisini çok seviyorum" dedi. Anne Nurdan Cambaz da "Oğlum sürekli AK Parti İl Başkanlığı'na gidiyor ve kendisi ile görüşmek için çaba sarf ediyor. Benden habersiz birkaç kez Cumhurbaşkanı'nı görmek için Çanakkale'ye gitti. Eve geldiğinde çok ağladı, 'Çok yakındım, göremedim' diye" diye konuştu.

'CUMHURBAŞKANIMIZ DEDEMİN ŞİİRLERİNİ FEVKALADE OKUYOR'

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nde Vefa Ödülü'nün Mehmet Akif Ersoy'a verilmesine ilişkin konuşan torunu Selma Ersoy, "Ödülün, Vefa Ödülü altında verilmesi yüreğimi kabarttı. Dedemle iftihar ediyorum. Mehmet Akif'in torunu olmak rabbim tarafından verilen en güzel hediye. Cumhurbaşkanımız da dedemin şiirlerini çok güzel okuyor. Mehmet Akif Ersoy kalplerimizde yaşıyor. Her sabah uyandığımda dedemin resmine bakıyorum ve o güzel yüzüyle bana bakıyor. Bu büyük bir şeref. Cumhurbaşkanımız katıldığı programlarda mutlaka dedemin şiirlerinden de okuyor. Dedemin düşüncelerini, yaptıklarını gençlerimize anlatmaya devam edeceğiz" dedi. 15 Temmuz demokrasi mitingleri için bayrağıyla meydanlara çıkan Ersoy, darbe gecesi yaşananlar için de " Erdoğan'ın gösterdiği liderlik takdire şayandır. Namusunu çiğnetmemiştir" demişti.

Burak Erdem ÇELİK/ANKARA Murat KARAMAN/SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan’ın duruşu bize azim veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN