Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'daki terörist geçmişte 'de bulunmuş

Reuters'ın bir Türk yetkiliye dayandırdığı habere göre 'daki saldırıyı düzenleyen katliamcının geçmişte bir süre 'de bulunduğu belirlendi. Teröristin bağlantılar araştırılıyor..

Giriş Tarihi: 15.3.2019 23:13 Güncelleme Tarihi: 16.3.2019 08:03
Yeni Zelanda'daki terörist geçmişte Türkiye'de bulunmuş

Reuters'ın üst düzey bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberine göre, Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde bulunan iki camiye düzenlenen terör saldırısının failinin geçmişte bir süre Türkiye'de bulunduğu belirlendi. Saldırganın bağlantıları araştırılıyor.

49 kişinin cuma namazı kılarken katledildiği terör saldırısının faili teröristin 17-20 Mart 2016 ve 13 Eylül - 25 Ekim 2016 tarihleri arasında Türkiye'de kaldığı belirlendi.

Teröristin Türkiye'ye giriş anları ortaya çıktı!

DETAYLAR ORTAYA ÇIKIYOR

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye saldırı düzenleyerek 49 kişiyi katleden saldırganla ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı

Daily Mail gazetesi, 28 yaşındaki Brenton Tarrant adlı Avusturalyalı saldırganın aşırı sağcı fikirlerle Neo Nazi ideolojisine yakın olduğu ve yedi yıl boyunca aralarında Kuzey Kore ve Pakistan olmak üzere çok sayıda ülkeyi ziyaret ettiğini yazdı

YENİ ZELANDA'DA CAMİYE SALDIRI VİDEOSU ORTAYA ÇIKTI! KAN DONDURAN KATLİAM GÖRÜNTÜLERİNİ İNTERNETTE CANLI YAYINLAMIŞ!

Babasını erken yaşta kanserden kaybettiği belirtilen saldırganı tanıyanlandan biri Daily Mail Avustralia gazetesine Tarrant'ın 2011 yılından bu yana dünyayı dolaştığı bu sürede başka bir kişiliğe büründüğünü aktardı.

Saldırganın 2016 ve 2017 yıllarında Avrupa'nın çeşitli kentlerinde meydana gelen terör saldırılarından çok etkilendiği ve manifestosunu Neo Nazi ideolojisi ve Müslümanlardan nefret duygularıyla yazdığı belirtiliyor.

Saldırıyı gerçekleştirmeden önce hazırladığı manifestosunda, kendini sıradan beyaz bir adam olarak tanımlayan saldırgan, düşük gelirli İskoç, İrlanda ve İngiliz kökenli olduğunu belirtiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Zelanda'daki terörist geçmişte Türkiye'de bulunmuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN