Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giresun yerel burada olacak! Başkanı kim olacak?

31 Mart Mahalli İdareler Seçimine saatler kala Giresun vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Ayrıca İstanbul’da yaşayan Giresunlular da illerindeki seçim sonuçlarını izliyor. Giresun seçim sonuçları konusunda YSK, seçim yasaklarını kaldırır kaldırmaz en doğru ve hızlı bilgileri sabah.com.tr'de bulabilirsiniz. Giresun şehrinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayı  oldu.

Giriş Tarihi: 30.3.2019 16:03
Giresun yerel seçim sonuçları burada olacak! Giresun Belediye Başkanı kim olacak?

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu oldu.

Giresun'da doğan Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Abacıbükü İlkokulu, 1990 yılında da Giresun İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tamamladı. 2001 yılında AK Parti Giresun Kurucu İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı olarak görev alan Şenlikoğlu, 2004-2006 yıllarında AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüttü. 2017 yılında AK Parti Giresun İl Başkanlığına atanan Şenlikoğlu, bu yıl AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Şenlikoğlu, evli ve 4 çocuk babası.

31 Mart 2019 Pazar günü kullanılacak oylar konusunda vatandaşlarların kafalarında soru işaretleri mevcut. Büyükşehir olan illerde kullanılacak oylar; büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık ihtiyar heyeti.

Büyükşehir olmayan illerde ise vatandaşlar; il genel meclis üyeliği, belediye başkanı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy verecek.

Köylerde oy kullananlar ise, il genel meclis üyeliği ve muhtarlık ve ihtiyar meclisi için oy kullanacak.

Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz detayları sabah.com.tr'den öğrenebileceksiniz.

GİRESUN SEÇİM SONUÇLARI (TIKLA - ÖĞREN)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun yerel seçim sonuçları burada olacak! Giresun Belediye Başkanı kim olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN