Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları son dakika açıklanıyor! 31 Mart 2019 Ağrı sonucu belli oluyor!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandığa gitti. 31 Mart 2019 yerel sonuçları açıklanmaya başladı. ’da Mahalli İdareler Seçimi 2019 için oylarını kullanan vatandaşlar “Ağrı Belediye Başkanı kim olacak?” sorusunun cevabını merakla bekliyor. Ağrı 31 Mart 2019 sonuçları oy kullanma işleminin tüm şehirlerde tamamlanmasının ardından gelecek. Ağrı seçim sonuçları ve Ağrı il-ilçelerindeki oy oranları, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) an itibariyle yerel seçim yasaklarını kaldırmasıyla açıklanmaya başlandı. İşte Ağrı seçim sonuçları ve oy oranları...

Giriş Tarihi: 31.3.2019 19:24 Son Güncelleme: 31.3.2019 19:24 ABONE OL
Ağrı seçim sonuçları son dakika açıklanıyor! 31 Mart 2019 Ağrı yerel seçim sonucu belli oluyor!

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde oy kullanma işlemi sona erdi. Ağrı ilimizde yaşayan vatandaşlar 31 Mart yerel seçimlerinde sandık başına geçerek oy kullandılar. Vatandaşlar merakla "Ağrı Belediye Başkanı kim olacak?" sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Sonuçları öğrenmek için meraklı bekleyiş, YSK'nın yerel seçim yasaklarını kaldırması ile birlikte sona erecek ve sonuçlar canlı olarak sabah.com.tr seçim sayfası üzerinden takip edilmeye başlandı.

2014 yerel seçimlerinde BDP'nin Ağrı Belediye Başkan adayı % 51 oy oranı ile Ağrı Belediye Başkanı seçilmişti. AK Parti Ağrı belediye başkan adayı ise %45,4'lük oy oranı ile ikinci olarak seçimleri bitiren belediye başkan adayı olmuştu.

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ağrı Belediye Başkan adayının Savcı Sayan olduğunu ilan etmişti. 1971'de Ağrı'da doğan Savcı Sayan, İktisadı Ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Daha sonra Eğitim Fakültesi'nde pedagojik eğitim aldı. Sayan, Türkiye'de birçok siyasi çalışmada

31 Mart 2019 Pazar günü Büyükşehir olan illerde kullanılacak oylar; büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık ihtiyar heyeti.

Büyükşehir olmayan illerde ise vatandaşlar; il genel meclis üyeliği, belediye başkanı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy verecek.

AĞRI SEÇİM SONUÇLARI (TIKLA-ÖĞREN)

TÜRKİYE GENELİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI (TIKLA ÖĞREN)

ARKADAŞINA GÖNDER
Ağrı seçim sonuçları son dakika açıklanıyor! 31 Mart 2019 Ağrı yerel seçim sonucu belli oluyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA