Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yerel sonuçları ve oy oranları bu akşam burada olacak! 2019 Artvin Belediye Başkanı kim olacak?

Mahalli İdareler Seçimi sonuçlarının açıklanmasına çok kısa bir süre kala sonuçları vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Ayrıca İstanbul’da yaşayan Artvinli vatandaşlar da illerindeki seçim sonuçlarını izliyor. “Artvin Belediye Başkanı kim olacak?” sorusunun cevabını merakla bekleyen Artvinli seçmenler 31 Mart 2019 yerel seçimi için sandığa gidecekler. Artvin ile ilgili, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim yasaklarını kaldırdığı anda tüm güncel bilgileri, oy oranları ve kazanan adayları sabah.com.tr seçim sonuçları sayfasından takip edebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 31.3.2019 15:17 Güncelleme Tarihi: 31.3.2019 15:17
Artvin yerel seçim sonuçları ve oy oranları bu akşam burada olacak! 31 Mart 2019 Artvin Belediye Başkanı kim olacak?
Karadeniz bölgesindeki illerimizden olan Artvin'de 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona ermek üzere. Artvinli vatandaşlar bir yandan oy kullanırken, bir yandan da Artvin Belediye Başkanı'nın kim olacağını merakla bekliyor. AK Parti'nin 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Artvin adayı olan Mehmet Kocatepe,1 Ocak 1966 yılında Artvin Yusufeli, Altıparmak ( Barhal ) köyünde doğdu. İlkokulu köyünde orta öğrenimi Bursa Süleyman Çelebi Lisesinde, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladıktan sonra, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Eğitimi üzerine mastır yaparak "Bilim Uzmanı" unvanını aldı.

Ekim 2014 tarihinden sonra Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Ülkemizi temsil etmektedir.

2014 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Artvin belediye başkan adayı 46,3 oy oranı ile belediye başkanı seçilmişti. AK Parti'nin seçimi galibiyet ile tamamlayan adayını takip eden en yakın aday ise %36,9 oy alarak seçimin ikincisi olan CHP'nin adayı oldu.


31 Mart 2019 Pazar günü Büyükşehir olan illerde kullanılacak oylar; büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık ihtiyar heyeti.

Büyükşehir olmayan illerde ise vatandaşlar; il genel meclis üyeliği, belediye başkanı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy verecek.

ARTVİN SEÇİM SONUÇLARI (TIKLA-ÖĞREN)

TÜRKİYE GENELİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI (TIKLA ÖĞREN)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artvin yerel seçim sonuçları ve oy oranları bu akşam burada olacak! 31 Mart 2019 Artvin Belediye Başkanı kim olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN