Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları açıklanacak! 31 Mart 2019 Balıkesir sonucu ve oy oranları bu akşam belli oluyor

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ’de de vatandaşlar yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandığa gidiyor. 31 Mart 2019 sonuçları için artık saatler kalmış durumda. Balıkesir’de Mahalli İdareler Seçimi 2019 için oylarını kullanan olan seçmenler “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak?” sorusunun cevabını merakla bekliyor. Balıkesir 31 Mart 2019 yerel sonuçları için oy sayımları, oy kullanma saatlerinin sona ermesi ile birlikte başlayacak. Balıkesir ve Balıkesir’in tüm il ve ilçelerindeki yerel seçim oy oranları, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) yerel seçim yasaklarını kaldırmasıyla kamuoyuna açıklanmaya başlanacak.

Giriş Tarihi: 31.3.2019 15:15 Güncelleme Tarihi: 31.3.2019 15:15
Balıkesir seçim sonuçları açıklanacak! 31 Mart 2019 Balıkesir yerel seçim sonucu ve oy oranları bu akşam belli oluyor

Balıkesir'de yaşayan vatandaşlar, 31 Mart Yerel Seçimleri için sandık başına geçiyor. Seçim sonuçlarının belli olmasına sayılı saatler kala vatandaşlar "Balıkesir Belediye Başkanı kim olacak?" sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Balıkesir Ticaret Odası'nda 2 dönem meclis üyeliği, bir dönem de Meclis Başkanlığı yapan AK Parti'nin Balıkesir Belediye Başkanı adayı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı olmasının ardından Ticaret Odası Meclis Başkanlığı ve dernek üyeliklerini bırakmıştır. Yücel Yılmaz, Mart 2014 yerel seçimlerinden beri Balıkesir Karesi Kurucu Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekte.

2014 yerel seçimlerinde AK Parti'nin adayı %39,8'lik bir oy oranı ile Balıkesir Belediye Başkanı seçilmişti. En yakın takipçisi ise, Cumhur İttifakı'nın partisi olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı %31,6 ile ikinci olmuştu.

31 Mart 2019 Pazar günü Büyükşehir olan illerde kullanılacak oylar; büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık ihtiyar heyeti.

Büyükşehir olmayan illerde ise vatandaşlar; il genel meclis üyeliği, belediye başkanı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy verecek.

BALIKESİR SEÇİM SONUÇLARI (TIKLA-ÖĞREN)

TÜRKİYE GENELİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI (TIKLA ÖĞREN)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir seçim sonuçları açıklanacak! 31 Mart 2019 Balıkesir yerel seçim sonucu ve oy oranları bu akşam belli oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN