Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li Belediye Başkanları işçi kıyımına başladı! Adana'da cadı avına başlandı

yerel seçimlerinden sonra 'nin aldığı belediyelerde işçi kıyımı başladı. CHP İstanbul Milletvekili ,hafta içerisinde attığı bir tweetinde 31 Mart seçimlerinin ardından kazanan CHP'li belediye başkanlarına bankamatik çalışanlarının işten çıkarılması çağrısında bulunmuştu. Onlardan bir tanesinin de Adana'da olduğunu iddia etmişti. Gürsel Tekin'in bu iddiasına en iyi cevabı da Adana'nın eski Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü vermişti. İşte o iddialar ve cevapları...

Giriş Tarihi: 14.4.2019 12:38 Güncelleme Tarihi: 14.4.2019 16:42
CHP'li Belediye Başkanları işçi kıyımına başladı! Adana'da cadı avına başlandı

31 Mart yerel seçimlerinden sonra CHP'nin aldığı belediyelerde bir işçi kıyımı yaşanıyor. En hafif tabir ile bazı yerlerde işçilere sendika üzerinden baskı yapılıyor. Bunun bir örneği de Adana'da yaşanıyor.

CHP'li Belediye Başkanları işçi kıyımına başladı

31 Mart yerel seçimlerinden sonra CHP'nin aldığı belediyelerde işçi kıyımı başladı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,hafta içerisinde attığı bir tweetinde 31 Mart seçimlerinin ardından kazanan CHP'li belediye başkanlarına bankamatik çalışanlarının işten çıkarılması çağrısında bulunmuştu. Adana Büyükşehir Belediyesi'nde yaklaşık 6000 tane bankamatik çalışanı olduğunu ileri sürmüştü.

Bu iddaya en güzel yanıt eski Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'den geldi. Hüzeyin Sözlü; Belediye'de her hangi bir bankamatik çalışanının olmadığını Gürsel Tekin'den bunu kanıtlaması gerektiğini şayet kanıtlayamaz ise kendisinin tam bir Adana'lı olarak cevap vereceğini dile getirdi.

Adana kamuoyunda Gürsel Tekin'in attığı tweetin CHP'li belediyelerde, CHP'li olmayan çalışanların tek tek tespit edilerek görevlerine son verileceği düşünülüyor. Adana'da CHP'li Zeydan Karalar'a oy vermeyenlere yönelik bir cadı avının başladığı iddia ediliyor. Adana Büyükşehir Belediyesi'nden çalışan tüm adayların tek tek tespit edilerek işten çıkarılacağı söyleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Belediye Başkanları işçi kıyımına başladı! Adana'da cadı avına başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN