Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’li başkanlar işçi kıyımına başladı

“Başkan seçilirsek tek kişinin bile ekmeğiyle oynamayacağız” diyen ’li adaylar, belediye başkanı olur olmaz işçi kıyımı ve sürgününe başladı. CHP’li , ’den CHP’ye geçen ’da 4 bin, ’da ise 6 bin kişi için işten çıkarma planını ifşa etti

Giriş Tarihi: 15.4.2019
CHP’li başkanlar işçi kıyımına başladı
31 Mart Yerel Seçimleri'nde AK Parti'den CHP'ye geçen il ve ilçe belediyelerinde işçi kıyımı ve baskılar başladı. CHP'li Gürsel Tekin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in 4 bin kişiyi işten çıkardığını, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın da 6 bin kişiyi işten çıkarmak için çalışma yaptığını duyurdu. Tekin twitter mesajında, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. @BocekMuhittin tam 4 bin bankamatik memurunun işine son verdi. Adana'da bankamatik memuru sayısı yaklaşık 6 bin. Sn. @ZeydanKaralar01 da bu kişiler için gerekeni yapacağını açıkladı" dedi.

KIYIMA ZEMİN HAZIRLIYOR
Tekin'in mesajında işten çıkarmalara zemin hazırlamak için 'bankamatik memuru' ifadesini kullandığı belirtildi. Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de konuyla ilgili paylaşımında, "Konuşmak istemiyorum ama mecbur bırakıyorsunuz. Şu anda belediyede göreve başladınız ve tüm bilgiler elinizde. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin toplamda taşeron dahil 12 bin personeli var. Bunun Sayın Gürsel Tekin 4 bininin bankamatik olduğunu ve Sayın Muhittin Böcek tarafından işten çıkarıldığını söylüyor. Bu personelin 4 bini bankamatik ise Antalya'da gurur duyduğumuz katlı kavşakları, raylı sistemleri, altyapıyı, üst yapıyı ben kiminle yaptım Allah aşkına" dedi. Türel, Böcek ve Tekin'i, bu 4 bin bankamatik memurunun listesini vakit kaybetmeden açıklamaya davet etti.

SÜRGÜN VE BASKI
İzmir'in Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ise işçilere sürgün ederek baskı uyguluyor. Belediyede 16 kişinin görev yeri değiştirildi. Müdürlerin bir kısmını memuriyet düzeyine çekti. CHP'li belediyelerde işçilere yönelik baskı da sendikalar üzerinden başladı. İstanbul Esenyurt Belediyesi ve Ankara Elmadağ Belediyesi işçileri baskı altında. Esenyurt Belediyesi'nde çalışan işçiler, sendika değiştirmeye zorlandıklarını belirterek baskıya karşı direnişlerini sürdürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li başkanlar işçi kıyımına başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN