Türkiye'nin en iyi haber sitesi

573 sandık başkanı ilçe dışından gelmiş!

Oyların yeniden sayıldığı ’de ilçe dışından sandıkta görev yapan ve memur olmayan 962 kişiden 573’ü sandık başkanı olarak görevlendirildi. Sandık kurulu asil üyesi 389 kişinin de memur olmadığı anlaşıldı

Giriş Tarihi: 16.4.2019
573 sandık başkanı ilçe dışından gelmiş!

YSK, İstanbul'daki oy sayımıyla ilgili iki günde iki farklı karara imza attı. Maltepe 1. ve 2. İlçe Seçim Kurulu'nun yasaları ihlal ederek kurul sayısını 30'a çıkardığı tespit edilince, AK Parti Yüksek Seçim Kurulu üyesi Recep Özel, yapılan usulsüzlüklerle ilgili YSK'ya başvurmuştu. AK Parti; kurul sayısının 30'a çıkarılmasının kendilerine tebliğ edilmediğini, ellerinde kurulda görev yapacak kişi olmadığını ve oyların sayıldığı Türkan Saylan Kongre Merkezi'nin fiziki durumunun yeterli olmadığını gerekçe göstererek itirazını bildirdi. YSK, Özel'in başvurusunu kabul etti. Özel'in dilekçesinde, kurul başkanlarının üyeler olmadan 14 Nisan'da almış oldukları kararının tam kanunsuzluk nedeniyle kaldırılarak kurul üyeleriyle birlikte toplantıya katılımların sağlanması suretiyle karar alınmasını gerektiği hatırlatıldı. YSK bu itirazı kabul etti ve 'yeniden sayılsın' dedi. Ancak aynı YSK, CHP'nin itirazıyla tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırdı.

YSK, Maltepe'de oy sayımının iptali kararını kaldırdı

HAKKARİ'DEN BİLE VAR
Maltepe'de bazı sandık başkanlarının İstanbul dışından geldiği bildirildi. İlçede görevli 4 muvazzaf askerden biri, Hakkari'de asker olan A.O., Ankara'dan yönetmen S.A., Bolu'dan öğretim görevlisi A.Ö. ve Bursa'dan müşteri temsilcisi B.Ö., Maltepe'de ikamet etmedikleri halde sandık kurullarında görevlendirildi. Maltepe'ye il ve ilçe dışından gelip sandıkta görev yapan ve memur olmayan 962 kişiden 573'ü sandık kurulu başkanı olarak görevlendirildi. Asil üye sayısı ise 389 oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
573 sandık başkanı ilçe dışından gelmiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN