Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Cumhuriyet tarihinin en büyük usulsüzlüğü bu seçimlerde yapıldı"

Sabah Gazetesi Editörü Kenan Kıran, Ahaber'de 31 Mart yerel seçimlerinde 'da yapılan usulsüzlüklerle ilgili olarak çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Kenan Kıran, 'ın oylarının nasıl eritildiğini tek tek anlatarak bu seçimlerin Cumhuriyet tarihinin en büyük usulsüzlüklerinin yapıldığı seçimler olduğunu dile getirdi.

Giriş Tarihi: 17.4.2019 10:40 Güncelleme Tarihi: 17.4.2019 10:52
Cumhuriyet tarihinin en büyük usulsüzlüğü bu seçimlerde yapıldı

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde İstanbul'da; oy sayımı, oy yazımı, oy sayım birleştirme tutanakları ve sahte seçmen kayıtları ile pek çok usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı. AK Parti, olağanüstü itiraz ile YSK'ya İstanbul seçimlerinin iptali için başvurdu. Sabah Gazetesi Editörü Kenan Kıran, A Haber canlı yayınında; "Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük oy hırsızlığı yapıldı" dedi ve 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde İstanbul'da yapılan usulsüzlüklerle ilgili yeni belgeleri paylaştı.

"Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük oy hırsızlığı yapıldı"

BÜYÜKÇEKMECE'DE SEÇMEN PROFİLİ CİDDİ MANADA DEĞİŞTİRİLDİ

Maltepe'de sayım bitti, Büyükçekmece'de de bir sıkıntı var. Orada 24 Haziran seçimleri ve 31 Mart seçimleri arasında seçmen sayısında yüzde 15'lik bir oynama yapıldı. Sahte seçmen ürettikleri resmen belgelendi. 11 bin civarında seçmen düşürülmüş, 14 bin civarında ise yeni seçmen eklenmiş. Bu seçmenler de boş arsalara, kümeslere yerleştirilmiş. Bu sosyal medyada da çok konuşuldu.

Binali Yıldırım da bunu ifade etti. Son 1 yılda Büyükçekmece'nin seçmen profili ile ciddi manada oynadılar.

İşte 31 Mart seçimlerindeki usulsüzlüklerle ilgili yeni ortaya çıkan şok belgeler...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cumhuriyet tarihinin en büyük usulsüzlüğü bu seçimlerde yapıldı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN