Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan çarpıtılan o sözlere açıklama geldi

Grup Başkanvekili ve Milletvekili M. , Çankırı'da yaklaşık bir ay önce çalışmaları sırasında yaptığı bir konuşmasının tamamen çarpıtılarak servis edildiğini belirterek, "Konuşmamın bütünü izlendiğinde hakikat açıkça görülecektir." dedi.

Giriş Tarihi: 17.4.2019 18:51 Güncelleme Tarihi: 17.4.2019 19:05
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan çarpıtılan o sözlere açıklama geldi

Akbaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Çankırı'da seçim çalışmaları sırasındaki bir konuşmasının "kes, yapıştır" yöntemiyle tamamen çarpıtılarak çeşitli basın yayın kuruluşları ve sosyal medya aracılığıyla servis edildiğini belirtti.

İŞTE AK PARTİ GRUPBAŞKAN VEKİLİ'NİN AÇIKLAMASI

Akbaşoğlu, "AK Parti, 2002'de asgari ücretle ilgili 'çay-simit hesabı' yaparak iktidara geldi ancak bugünkü durum 2002'den daha da kötü' şeklinde beyanatlarda bulunan bazı siyasetçilerin yaptığı gerçek dışı hesaplamaların yanlışlığını ve tutarsızlığını vurgulamak, 2002-2019 yılları arasındaki asgari ücret mukayesesini doğru yapmak için verilen örnek, kendi bağlamından koparılarak farklı amaçlar için kullanılmıştır." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının bütünü izlendiğinde hakikatin açıkça görüleceğine dikkati çeken Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

"2002'de 117 dolar olan asgari ücret, bugün 353 dolara tekabül etmektedir. Amacımız, dolar bazında yaklaşık 3 katına çıkardığımız asgari ücreti ve ekonomik refah düzeyini her şeyin en iyisine layık olan halkımız için daha da yukarılara çıkarmaktır. Bu yönde canla başla çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan çarpıtılan o sözlere açıklama geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN