Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta kıskıvrak yakalandı! Özel ekip kuruldu ve...

Van Polisi, ilde yaklaşık bir ay önce işlenen cinayetle ilgili özel bir ekip kurdu. Cinayeti işleyen şahsın kim ya da kimler olabileceği noktasında titiz bir çalışma yapıldı. Kamera kayıtları incelendi, şüphelinin akrabaları gözetim altına alındı. Polis, cinayeti işleyen şüpheli E.E.’nin ’den Irak’a kaçtığını belirledi. zanlısının Türkiye’ye gelişini sağlamak için polisin kendisinden şüphelenmediği algısı oluşturuldu. Irak’tan ’ın Silopi İlçesi Habur Sınır Kapısı’nda giriş yaptığı esnada polisler cinayet zanlısına operasyon düzenleyerek yakaladı. Cinayet zanlısı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kaçmasına yardım eden akrabası ve oğlu olan iki şüpheliden akrabası tutuklandı, oğlu ise şartıyla serbest bırakıldı.

Giriş Tarihi: 17.4.2019 10:13 Güncelleme Tarihi: 17.4.2019 10:38
Şırnak'ta kıskıvrak yakalandı! Özel ekip kuruldu ve...

Van'ın Gevaş İlçesi Hişet Mahallesi Gevaş-Tatvan Karayolu üzeri göl kenarında silahla öldürülmüş bir erkeğin cesedinin olduğu ihbarının gelmesi üzerine Van İl Emniyet Müdürlüğü harekete geçmiş, cinayetin kim ya da kimler tarafından işlendiği hakkında soruşturma başlatmıştı.

Van İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet/Gasp Büro Amirliği ekiplerince olay yerinde yapılan inceleme sonrası öldürülen erkeğin üzerinde kimlik çıkmamış, Narman Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından G. E. ismine düzenlenmiş izin belgesi bulunmuştu. Cinayet büro amirliği ekipleri olay yerini gören güvenlik kamerasının olmadığını da tespit etmişti.

VAN EMNİYETİ ÖZEL EKİP KURDU

Olay sonrası Van İl Emniyet Müdürlüğü özel bir ekip kurdu. Cinayet zanlıların kim ya da kimler olduğuna dair çalışma başlattı. Öldürülen kişinin oturduğu mahallede ve sokaklarda bulunan güvenlik kameraları incelendi ve öldüren kişinin aynı mahallede oturduğu değerlendirmesi yapılarak sokak çalışması yapıldı.

CİNAYET ZANLISI IRAK'A KAÇTI

Ayrıca öldürülen şahsın akraba ve arkadaş çevresinin bilgisine başvurulup 15 gün boyunca yapılan çalışma sonrası cinayet zanlısı olarak öldürülen kişinin akrabası olan E. E. isimli kişi olduğu tespit edildi. Cinayet zanlısına yardım ederek Türkiye'den yurt dışına çıkması için yardımcı olan kişilerin ise şüpheli E.E.'nin oğlu O. E. ve akrabası İ. E. olduğu belirlendi. Cinayet zanlısının ise Türkiye'den Irak'a kaçtığı tespit edildi.

ŞÜPHELİNİN ARANMADIĞI ALGISI OLUŞTURULDU

Cinayet zanlısı E. E.'nin Türkiye'ye gelişini sağlamak için polisin kendisinden şüphelenmediği algısı oluşturuldu. Şırnak'ın Silopi İlçesi Habur Sınır Kapısı'nda iki gün boyunca giriş yapan araçlar incelemeye alındı. Yedi gün önce şüpheli E. E. Türkiye'ye giriş yolcu otobüsünde giriş yaparken yakalanarak gözaltına alındı. Yurt dışına kaçmasını sağlayan oğlu O. E. ve akrabası İ. E. ise Van'da gözaltına alarak Emniyet'e götürüldü.

CİNAYETİ İŞLEDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Cinayet/Gasp Büro Amirliği ekiplerince sorgulanan şüpheli E. E. ifadesinde "Maktulün cezaevinde yattığı süre içerisinde sürekli kendisinden para istediğini, izinli olarak geldiğinde tekrar para istediğini ve bu nedenle aralarında tartışma çıktığını, çıkan tartışma sonucunda almış olduğu alkolün etkisiyle aracın torpidosunda bulunan silahla olayı gerçekleştirdiğini, silahı ise göle attığını" itiraf etti.

ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANDI

Cinayet zanlısı E. E. ile akrabası İ. E çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şüphelinin oğlu O. E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak'ta kıskıvrak yakalandı! Özel ekip kuruldu ve...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN