Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika haberi: 'da yeniden mi yapılacak? Seçim sonuçları itirazı 'da! 'nin oy sayımı bitti

Son dakika haberi… Uzun süredir 'nin gündeminde olan sonuçları ile ilgili tartışmalar sürüyor. Mazbata ile ilgili ise tarafların farklı görüşleri var. , İstanbul yerel seçimlerinde tespit edilen usulsüzlükler ve tam kanunsuzluk nedeniyle, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesi ve yenilenmesine yönelik 'na () itirazda bulundu. Peki, İstanbul'da seçim yeniden mi yapılacak? 'de oy sayımı bitmesiyle birlikte vatandaşların ve partilerin gözü YSK'ya çevrildi. Vatandaşlar arasında İstanbul'da seçim tekrarlanacak mı? sorusu en büyük merak konusu. İşte seçimin tekrar edilip edilmeyeceğine dair bilgiler ve Maltepe oy sayımı başta olmak üzere İstanbul seçim sonuçları ile ilgili tüm son dakika haberleri…

Giriş Tarihi: 17.4.2019 12:03 Güncelleme Tarihi: 17.4.2019 16:57 ABONE OL
Son dakika haberi: İstanbul'da seçim yeniden mi yapılacak? Seçim sonuçları itirazı YSK'da! Maltepe'nin oy sayımı bitti

2019 yerel seçimlerini geride bıraktı ancak 'da yapıldığı ortaya çıkan çok ciddi usulsüzlükler incelenmeye devam ediyor. Bugüne kadar dahil sandıkların yaklaşık yüzde 10'unın sayım işlemi tamamlandı. gecesi ve Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu arasındaki farkın 28 binin üzerinde olduğu açıklanmıştı. Ortaya çıkan organize usulsüzlüklerin ardından incelem yapılan kısıtlı sayıdaki sandıkta yapılan hataların yüzde 90'a yakını Binali Yıldırım aleyhinde olduğu tespit edildi. Bunun üzerine AK Parti İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin olağanüstü itiraz yoluna gitti. 'nın, Maltepe seçim sonuçlarına yapılan itirazın ardından Maltepe'de oy sayımı işleminin bitmesiyle birlikte AK Parti'nin itirazına ilişkin kararını açıklayacağı bildirilmişti.

İSTANBUL'DA SEÇİM YENİDEN Mİ YAPILACAK?

AK Parti'nin 3 valiz belge ve dilekçe ile 'na (YSK) verdiği itirazı kabul edildiği takdirde seçim yenilenecek. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da, İstanbul İl Seçim Kuruluna verdikleri dilekçe ile YSK'ye yapılan itirazlar sonuçlanana kadar İstanbul'da mazbata düzenlenmemesini talep ettiklerini söyledi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika haberi: İstanbul'da seçim yeniden mi yapılacak? Seçim sonuçları itirazı YSK'da! Maltepe'nin oy sayımı bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN