Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son Dakika Haberi: , sonuçları 2019 kararını açıkladı mı? 'den mazbata dilekçesi!

, 31 Mart yerel seçimlerini geride bırakırken Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Binali Yıldırım ile arasındaki yarışa ilişkin son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Neredeyse tüm il ve ilçelerde kazanan belediye başkanları mazbatasını aldı. Ancak hukuki sürecin devam ettiği yerlerde itiraz değerlendirmeleri sürüyor. Maltepe başta olmak üzere İstanbul sonuçları da vatandaşlar için merak edilen konuların başında geliyor. Özellikle "İstanbul'da seçim tekrarlanacak mı?" ve "İstanbul'da yeniden seçim olacak mı?" soruları bireyler tarafından araştırılıyor. Maltepe'de oy sayım işleminin bitmesiyle birlikte (), tarafından verilen, tam kanunsuzluk ve usulsüzlükler nedeni ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesine ilişkin dilekçeyi kanıtlar ile birlikte incelemeye aldı. İşte, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki İstanbul seçim sonuçları hakkında son dakika gelişmeleri...

Giriş Tarihi: 17.4.2019 16:28 Güncelleme Tarihi: 18.4.2019 12:15
Son Dakika Haberi: YSK, İstanbul seçim sonuçları 2019 kararını açıkladı mı? AK Parti'den Ekrem İmamoğlu mazbata dilekçesi!

sonuçları ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. 2019 yerel seçimlerini geride bıraktı ancak 'da yapıldığı ortaya çıkan çok ciddi usulsüzlükler inceleniyor. Bugüne kadar Maltepe dahil sandıkların yaklaşık yüzde 10'unın sayım işlemi tamamlandı. Seçim gecesi ve Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı arasındaki farkın 28 binin üzerinde olduğu açıklanmıştı. Ortaya çıkan organize usulsüzlüklerin ardından incelem yapılan kısıtlı sayıdaki sandıkta yapılan hataların yüzde 90'a yakını Binali Yıldırım aleyhinde olduğu tespit edildi. Bunun üzerine AK Parti İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin olağanüstü itiraz yoluna gitti. 'nın, Maltepe seçim sonuçlarına yapılan itirazın ardından Maltepe'de oy sayımı işleminin bitmesiyle birlikte AK Parti'nin itirazına ilişkin kararını açıklayacağı bildirilmişti.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da, İstanbul İl Seçim Kuruluna verdikleri dilekçe ile YSK'ye yapılan itirazlar sonuçlanana kadar İstanbul'da mazbata düzenlenmemesini talep ettiklerini söyledi.

İSTANBUL'DA SEÇİM YENİDEN Mİ YAPILACAK?

AK Parti'nin 3 valiz belge ve dilekçe ile 'na (YSK) verdiği itirazı kabul edildiği takdirde seçim yenilenecek.

İşte seçim sonuçları ile ilgili tüm detaylar...

ARKADAŞINA GÖNDER
Son Dakika Haberi: YSK, İstanbul seçim sonuçları 2019 kararını açıkladı mı? AK Parti'den Ekrem İmamoğlu mazbata dilekçesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN