Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan beklenen mazbatanın iptali ve seçimlerin yenilenmesidir

Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Asıl hedefin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve olduğu ortaya çıkmıştır. bir an önce karar verip seçimi yenilemelidir

Giriş Tarihi: 18.4.2019
YSK’dan beklenen mazbatanın iptali ve seçimlerin yenilenmesidir

Sandıklardaki hırsızlığa, organize usulsüzlüklere rağmen ve AK Parti ve MHP'nin olağanüstü itirazları YSK'da görüşülmeden İstanbul İl Seçim Kurulu'nun alelacele mazbatayı CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na vermesi büyük tepki çekti.

BU ACELEYİ YANLIŞ BULUYORUZ

AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan: Vatandaşın iradesine açık tezgahlar kurulmuş ve usulsüzlükler yapılmışken ve bu konuda bizim YSK'ya itirazımız henüz sonuçlanmamışken, alelacele mazbatanın alınmasını yanlış buluyoruz. YSK en doğru kararı verecektir.
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam: Demokrasiye ve sandığa saygı duyuyoruz. YSK kararı henüz vermeden mazbata alınması doğru değil. Erken bayram yapmanın gereği yok. YSK'ya İstanbul seçiminin iptal edilmesine ilişkin çok ciddi bilgi ve belgeler sunduk. Biraz sabırlı olunmalı ve YSK'dan çıkacak karar beklenmeliydi.

MHP'li Yaşar Yıldırım: YSK'dan beklenen seçimlerin yenilenmesidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Nihai sonuç değil. YSK'dan beklenen mazbatanın iptali ve seçimlerin yenilenmesidir. Asıl hedefin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu ortaya çıkmıştır. YSK bir an önce karar verip seçimi yenilemelidir. Süresi uzadıkça provokasyonlar ve sıkıntılar ortaya çıkacaktır. Önümüzde Keskin örneği var. Mazbata iptal edildi. Aynı durum İstanbul için de söz konusudur. YSK, İmamoğlu'nun mazbatasını da iptal eder. Millet iradesinin beklentisi de budur. Mazbatayı alınca iş bitti mi sanıyorsunuz? Asıl karar verici YSK'dır.

YSK CESUR VE ADİL OLACAKTIR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız: Sayın İmamoğlu'nun aceleci tavırlarına baştan beri hayret ettik. 2972 sayılı yasa belli. Seçimlerin iptali ve adaletin yerini bulması temennimiz. Sandık görevlisi olanların açığa çıkan durumu zaten tek başına iptal sebebi. YSK cesur ve adil olacaktır. Delillere uyacak, oldubittiyi kabul etmeyecektir zaten. Kaos olur mu endişesi de taşınmamalı. Talebimiz sadece hukukun uygulanması.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı: Hep mi Binali Bey aleyhine çıkıyor incelemeler. 10 hatadan 9'u Binali Bey ile ilgili. YSK delilleri inceleyecek, hakkaniyetli sonuç ne ise o kararı verecektir. Çünkü kamuoyunun yaralı vicdanı ancak adaletli bir sonuçla rahatlayacaktır.

YILDIRIM: SON SÖZ YSK'NINDIR

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım: İstanbul seçiminde süreç işlemiş, İl Seçim Kurulu mazbatayı Sayın İmamoğlu'na vermiştir. Kararın hayır getirmesini temenni ediyorum. Demokrasi ve hukuk işlemiş; körüklenen gerilimin gereksizliği görülmüştür. Partimiz hukuki haklarını kullanmaya devam ediyor. Son söz YSK'nındır."

Eda IŞIK-Erdem ANILAN / ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YSK’dan beklenen mazbatanın iptali ve seçimlerin yenilenmesidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN