Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan : Kimsenin devletin valisine böyle ifadeler kullanma hakkı yoktur

Başkan , Tacikistan ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Havalimanında soruları yanıtlayan İdlib'de rejimin saldırıları, İstanbul seçimleri öncesi adayların TV programında buluşması ve CHP adayının Valiye küfür etmesi konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte ayrıntılar...

Giriş Tarihi: 14.6.2019 16:32 Güncelleme Tarihi: 14.6.2019 18:58
Başkan Erdoğan: Kimsenin devletin valisine böyle ifadeler kullanma hakkı yoktur

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Tacikistan ziyareti öncesi havalimanında soruları yanıtladı. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

PROGRAM VATANDAŞLARIMIZIN MÜZAKERE VE KARARINI GETİRECEK

(Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu programı); "Tüm Türkiye'nin tartışmayı izleme imkanı olacak.Sivaslılar, Kastamonulular, Tokatlı, Giresunlu, Trabzonlu hepsi birbirlerini arayıp bunun müzakeresini yapacak. Bu şunu getirecek. Gerçekten İstanbul gibi dünyanın örnek şehrini en ideal hangi yönetici yönetebilir. Bunu bizzat o akşamki müzakereden sonra çok da net değerlendirme fırsatı bulacak diye inanıyorum. Ve bunun son artık kırılma noktası olan Pazar günü o bir haftaya da ciddi bir ışık verecektir diye inanıyorum.

İDLİB GÖRÜŞMELERİMİZ GÖÇ DALGASINI ÖNLEDİ

Çok ciddi bir göç dalgası İdlib'ten ülkemize doğru gelebilirdi. Bizim ağırlıklı olarak Rusya ile yaptığımız değerlendirmeler, gerek Soçi, gerek Astana süreçleri ve ikili yaptığımız görüşmelerimiz buradaki sıkıntıları minimize etti. İşte son olarak bir de karara varıldı ve bu kararla birlikte adeta bir silahların sustuğu bir an oldu. Arzu edilmeyen gelişmeler oldu. Tabi sürecin üzerinde bütün ekiplerimiz duruyor. Gözetliyoruz.

REJİM DEVAM EDERSE SESSİZ KALMAYIZ

Şehitlerimiz oldu. Bunların tabi bedelini karşı tarafa çok ağır ödettik. Rejim eğer bizim gözlem kulelerine saldırı vs. devam edecek olursa bizim burada sessiz kalmamız mümkün olmaz. Ve gereğini de yaparız. Biz barışın egemen olmasını istiyoruz. Varil bombası, fosfor bombası bu saldırılar devam ederse sessiz kalamayız. Çünkü biz bölgede artık halkın sesine kulak veriyoruz. Suriye'de yaşayan kardeşlerimiz ne diyor. Adana mutabakatını bir kenara koyamayız. Bu bölgeyi karıştıran terörist örgütlere karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

ORDU YAPILANMASI AB KRİTERLERİ ARASINDAYDI VE BU ADIMI ATIYORUZ

Profesyonelliğe geçme vs. bunlar hep konuşuldu. Ordumuz da çalışıyor. Bir yere de gelindi. Atılması gereken adım ordunun sivilleşmesi süreciydi. Yani AB kriterlerinin içerisinde bir de bu vardı. Tabi atmış değildik. Ama burada da böyle bir adım atmış bulunuyoruz. Bu attığımız adımla birlikte gerek Milli Savunma Bakanımızın şuan ordunun temelinden gelmiş olması. Ve Genelkurmak Başkanlığına varıncaya kadar bu görevi yapmış bir insan olarak şuan kendi arkadaşlarıyla bu süreci yönetiyor olması. Ve özellikle terörle mücadeledeki başarımız 2 bin civarında yılbaşından bu yana etkisiz hale getirilmiştir. Bu mücadele de bu şekilde devam edecek.

KIBRIS'TA ASKERİMİZ AZALMAYACAK

Kuzey Kıbrıs'ta bizim askerimizin azalması diye bir şey söz konusu değildir. Burada biz ne kadar bulunması gerekiyorsa o kadar bulundururuz ve kimseden izin almayız.

(EKREM İMAMOĞLU'NUN VALİYE HAKARETİ) KİMSE BU DEVLETİN VALİSİNE BÖYLE BİR İFADE KULLANAMAZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kimsenin devletin valisine böyle ifadeler kullanma hakkı yoktur"

Değerli arkadaşlar görüntüleri izledim. Valiler başkanların o ildeki temsilcisidir. Bu şekilde bir küfürle anmak kabul edilebilir bir şey değildir. Tabi vali bey şu anda olgunluk içerisinde süreci işletiyor. Ben inanıyorum ki suç duyurusunda bulunmuş olabilir. Medya yazılı görsel bilgileri aktarıyor. Bana gelen bilgiler Valimizin "şu seçim öncesi doğru olmayacağına inandığım için işi hızlandırmak istemiyorum" gibi ki bana göre çok büyük bir olgunluktur. Valimiz inanıyorum ki seçim sonrası da bu işin takipçisi olacaktır. Çünkü bu devletin valisine kimsenin edep ederim böyle bir ifade kullanma hakkı yoktur. Kullanamaz. Demek ki belediye başkan adayı olarak henüz bu devleti tanımamış. İlişkileri, protokolü, giriş çıkışları, bunları bilmiyor. E tabi bundan dolayı da hakikaten affedilemez bir yanlışı yapmışlardır. Önümüzde bir seçim var. Artık seçimden sonraki süreçtir. Ama kim bilir bundan sonra daha neler çıkacak.

HALKLA BULUŞMALARIMIZ OLACAK

Önümüzdeki hafta içerisinde halkla buluşmalar çerçevesinde halkımızla bir arada olmak suretiyle İstanbul'umuzu beraber dolaşacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan: Kimsenin devletin valisine böyle ifadeler kullanma hakkı yoktur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN