Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AA'dan İmamoğlu'na yalanlama

Anadolu Ajansından (AA) yapılan açıklamada, CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı 'nun, televizyonlarda ortak yayınlanan tartışma programının başından itibaren defalarca 'nın adını anarak bir kez daha ajansı haksız itham edip hedef gösterdiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 16.6.2019 23:33 Güncelleme Tarihi: 17.6.2019 01:37
AA'dan İmamoğlu'na yalanlama

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Anadolu Ajansı, 31 Mart gecesi ve sonrasında müteaddit defalar açıkladığı gibi, 80 vilayetin sonuçlarını aktarırken, İstanbul'da açılan sandık oranı neredeyse yüzde 99'a ulaşmasına rağmen sonucun netleşmemesi; ayrıca buna bağlı olarak veri akışının durması nedeniyle abonelerine nihai veriyi ulaştıramamış, YSK sonuçlarını beklemiştir.

AA, 31 Mart öncesindeki 6 seçimde de aynı şekilde açılan sandık oranı yüzde 99'a ulaştığında nihai sonucun açıklanmasını YSK'ye bırakmıştır. 31 Mart'ta yapılan uygulama diğer seçimlerden farklı değildir. Şunu da özellikle hatırlatmak isteriz ki AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye'de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır.

Sayın İmamoğlu'nun, yaptığımız tüm açıklamalara rağmen ısrarla ajansımızı hedef almasını ve haksız ithamlarda bulunmasını bir kez daha kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AA'dan İmamoğlu'na yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN