Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Operasyonlar karşısında çaresiz kaldılar! 'da büyük korku

Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerinin 'ya yönelik dört bir koldan yürüttüğü başarılı operasyonlar örgüt tabanında çözülmeye yol açarken, PKK yönetiminde de büyük korkuya neden oldu.

Giriş Tarihi: 10.7.2019 10:57 Güncelleme Tarihi: 10.7.2019 11:02
Operasyonlar karşısında çaresiz kaldılar! PKK'da büyük korku

PKK'nın yayın organlarına da yansıyan 29 Haziran 2019 tarihli KCK açıklamasında, Türk güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucunda "yüzlerce PKK'lı teröristin öldürüldüğü" kabul edilirken, "MİT'in de PKK'nın üst düzey yöneticilerinin yerlerini tespit ederek hava saldırılarıyla vurdurduğu, böyle onlarca olayın yaşandığı" ifadelerine yer verildi.

PKK'nın sözde başkanlık ve yürütme konseyi üyesi Diyar Garip Muhammed etkisiz hale getirildi

ÇARESİZ KALAN PKK'DAN KDP VE KYB'YE TEHDİT

Operasyonlar karşısında çaresiz kalan PKK, "yüzlerce teröristin etkisiz hale getirilmesine sessiz kaldığı" gerekçesiyle KDP ve KYB'yi tehdit etmekten de geri durmadı. Uzmanlar bu durumu, "Zayıflayan PKK, etki alanının KDP ve KYB'ye geçmesinden korkuyor" şeklinde yorumladı.

KCK'NIN OPERASYON TARİHİNİ GİZLEME ÇABASI

Diğer taraftan PKK/KCK'nın sözde Başkanlık ve Yürütme Konsey Üyesi Diyar Garip Muhammed'in etkisiz hale getirildiğini kabul eden PKK/KCK yaptığı açıklamada, "Türk devletinin 5 Temmuz günü Kandil'e düzenlediği hava saldırısında" diyerek gerçek operasyon tarihini de gizlemeye çalıştı.
Halbuki MİT ve TSK tarafından Kandil'in Kortek Virajları bölgesinde düzenlenen operasyon 27 Haziran 2019'da gerçekleşmişti.

Öldürülen terörist Diyar Garip Muhammed

OPERASYON KORKUSU YÜZÜNDEN TOPLANAMIYORLAR

Öte yandan, PKK/KCK'nın Sincar sorumlusu ve PKK yürütme konsey üyesi Mam Zeki Şengali kod İsmail Özden'den sonra 7 kişilik başkanlık konsey üyesi Diyar Garip Muhammed'in de etkisiz hale getirilmesi örgütün emir komuta sisteminde zafiyet çıkardı. Kırsalda faaliyet yürüten alt düzey örgüt mensuplarının telsiz görüşmelerinde, "Başkanlık ve yürütme konsey üyelerinin operasyon korkusu yüzünden toplanamadıkları, bu yüzden sahadaki acil ihtiyaçların karşılanamadığı, sıkıntı yaşayan yeni katılımların çoğunun kaçtığının belirtildiği" öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operasyonlar karşısında çaresiz kaldılar! PKK'da büyük korku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN