Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da koreografiyle anlatıldı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan ve anısına tasarlanan gösteri, eş zamanlı olarak ve 'da gerçekleştirildi .Koreografide 'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Türk milletinin nasıl birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içinde olduğunu sembolize eden hikayeye yer verildi

Giriş Tarihi: 15.7.2019 19:00 Güncelleme Tarihi: 15.7.2019 19:01
15 Temmuz Londra'da koreografiyle anlatıldı

İngiltere'nin başkenti Londra'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Türk milletinin gösterdiği birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu sembolize eden koreografi performansı sergilendi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve 15 Temmuz anısına tasarlanan gösteri, yerel saatle 16.00'da (TSİ 18.00) Tower Hill'de yapıldı.

Eş zamanlı olarak İstanbul'da da gerçekleştirilen koreografide 50 Tu¨rk ve 50 İngiliz olmak u¨zere 100 performans sanatçısı görev aldı.

Koreografide hain darbe girişimi sırasında Türk milletinin FETÖ üyesi teröristlere karşı nasıl birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içinde olduğunu sembolize eden bir hikayeye yer verildi.

İnsanların gu¨ndelik yaşamına devam ederken birden hayatın durmasıyla başlayan gösteride, darbe girişiminin ilk haber alındığı ana dikkati çekildi.

İnsanların yere yığılması ve çevredekilerin bu kişilere yardım etmek için koşuşturmasının sahnelendiği etkinlikte, birbirini tanımayan insanların nasıl dayanışma seferberliği başlattıkları anlatıldı.

Gösteri, dayanışma içindeki insanların tek vu¨cut olup darbe girişimine karşı mu¨cadele vermesi ve sonunda zafer elde ederek Tu¨rk bayrağını yeniden dalgalandırmasıyla sona erdi.

Hazırlık çalışmaları iki ay boyunca İstanbul ve Londra'da eş zamanlı su¨ren koreografinin mu¨ziklerinin özel bestelendiği belirtildi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz Londra'da koreografiyle anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN