Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin tavrı utanç verici

Sözcüsü Ömer Çelik, ’da ihanetini lanetleyemeyen ’ye tepki gösterdi: FETÖ’ye birkaç cümleyle değinip daha sonra Türkiye’nin meşru Cumhurbaşkanını hedef almak olsa olsa siyasi sabotajdır

Giriş Tarihi: 17.7.2019
CHP’nin tavrı utanç verici
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un 15 Temmuz'un üçüncü yıldönümünde yaptıkları açıklamalara sert tepki gösterdi. AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Çelik, özetle şunları kaydetti:
(CHP'li Özkoç'un TBMM'deki konuşması) Maalesef dün Yüce Meclis'te FETÖ'nün lanetlenmesi gereken bir günde CHP Sözcüsü çıkmış, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan son derece talihsiz ve ahlakla bağdaşmayacak bir konuşma yapmıştır. Çok uzun bir zamandır bir itibarsızlaştırma siyasetinin peşinde koşanlar, 15 Temmuz darbe girişimine 'tiyatro' diyenler, şimdi gözüküyor ki bu tiyatro söyleminden vazgeçmiş, ama bir şaşırtma siyasetine doğru dönmüşlerdir.
Bir cümleyle FETÖ'ye değiniyorlar, ondan sonra 20-50 cümleyle seçilmiş Cumhurbaşkanını, hükümeti suçlamaya devam ediyorlar. Maalesef son derece talihsiz bir konuşmayla bu ahlak dışı ifadeler ortaya konmuştur. Bu şekilde FETÖ'ye birkaç cümleyle değinip daha sonra Türkiye'nin meşru Cumhurbaşkanını hedef almak olsa olsa siyasi sabotajdır.
Geçmişte 'tiyatro' diyenler, bunun milletten tepki aldığını görünce bu şekilde bir siyaset kurgulamaya başladılar. Genel Başkan ve sözcülerinin maalesef sistematik bir şekilde bu siyasi sabotaja imza attığını görüyoruz.

YARGİ VESAYETİ İLE

(Kılıçdaroğlu'nun sözleri) "Yürekli bir savcı Sayın Cumhurbaşkanı'nı çağırmayacak mı" diyor. Marmaris'te Cumhurbaşkanımıza yapılmak isteneni, yargı vesayeti yoluyla devam ettirmeye çalışıyor. Bu utanç verici bir şeydir. Hem de bunu 15 Temmuz'un yıldönümünde yapıyor.

HALA KINAYAMIYORLAR

(AB'den 15 Temmuz yıldönümü mesajıyla ilgili) 'Türk halkıyla dayanışmamız sorgulanamaz' diye açıklama yaptılar. Açık ve net bir şekilde AB'nin, bu darbe girişimini adını koyarak kınamaktan kaçınmasındaki soru işaretleri artarak devam etmektedir. 3 yıl geçmiş hala adını koyarak darbecileri kınamıyorlar. Bunun iç siyasetteki karşılığı CHP Genel Başkanı ve sözcülerince yerine getiriliyor.
(Tunceli'de 2 çocuğun PKK bombası ile katledilmesi) Bu çocukların, masumların hayatını kaybetmesi karşısında bile terör örgütünü saklamaya çalışan bir çizgi utanç verici bir şekilde hayatiyetini devam ettiriyor.

YASSIADA ZİHNİYETİ

FETÖ'ye karşı yürütülen mücadele ortadayken, buna Sayın Cumhurbaşkanımız liderlik ederken, 15 Temmuz günü CHP Genel Başkanı ve sözcüleri tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef alınmasının neye hizmet ettiği bizim açımızdan açıktır. 15 Temmuz'un yıldönümünde savcılara, hakimlere faili meçhul çağrılar yaparak bir yargı vesayeti oluşturmaya, Yassıada zihniyetini diriltmeye çalışıyorlar.

TANKLAR ÇEKİLDİ

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız öldürülmek istenirken, hükümet ortadan kaldırılmak istenirken, kimlerin önünden tanklar çekilerek onların oradan güvenli bir şekilde çıkması sözkonusu olmuştur. Niçin bütün siyasiler öldürülmek istenirken, sadece bir kişi için tanklar geriye çekilerek bu güvenli yol açılmıştır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’nin tavrı utanç verici
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN