Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde flaş nükleer santral talimatı!

koordinasyonunda yürütülen nükleer güç santrali projelerinin gecikmeye mahal vermeksizin tamamlanabilmesi ve nükleer teknolojinin barışçıl amaçlarla daha etkin bir şekilde kullanılmasını teminen, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca yürütülen iş ve işlemler hızla sonuçlandırılacak.

Giriş Tarihi: 16.8.2019 09:35 Güncelleme Tarihi: 16.8.2019 12:14
Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde flaş nükleer santral talimatı!

Nükleer güç santrali projelerine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

"DIŞA BAĞIMLILIĞIN AZALTILMASI ADINA ÇOK ÖNEMLİ"

Buna göre, artan elektrik enerjisi talebinin karşılanarak enerji arz güvenliğinin sağlanması, ithal enerji kaynaklarına bağımlılığın azaltılarak cari açığın düşürülmesi ve kaynak çeşitliliğinin artırılması için nükleer güç santrali projelerinin başarılı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi büyük önem taşıyor.

"ZAMAN KAYBETMEKSİZİN GEREKEN ADIMLAR ATILACAK"

Bu çerçevede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen nükleer güç santrali projelerinin gecikmeye mahal vermeksizin tamamlanabilmesi ve nükleer teknolojinin barışçıl amaçlarla daha etkin bir şekilde kullanılmasını teminen, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca yürütülen iş ve işlemler hızla sonuçlandırılacak. İhtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve kolaylık titizlikle sağlanarak üstlenilen görev ve sorumlulukların zamanında yerine getirilmesine özen gösterilecek.

Rusya’da diplomasını alan 88 nükleer enerji mühendisi, Akkuyu’da istihdam edildi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde flaş nükleer santral talimatı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN