Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Derdi halkına hizmet olan herkesle Van halkına hizmet edeceğiz"

İçişleri Bakanlığınca Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliğine görevlendirilen Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, "Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmayacağız. Çalışanlarımızın aşıyla, ekmeğiyle oynamayacağız. Derdi ekmeği, aşı ve halkına hizmet olan herkesle birlikte Van halkına hizmet edeceğiz." dedi.

Giriş Tarihi: 19.8.2019 11:15 Güncelleme Tarihi: 19.8.2019 12:58
Derdi halkına hizmet olan herkesle Van halkına hizmet edeceğiz

İçişleri Bakanlığınca hakkında yürütülen terör soruşturmaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan HDP'li Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın yerine başkan vekili olarak görevlendirilen Vali Bilmez, beraberinde İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ile belediye binasına geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN FOTOĞRAFI YERİNE TEKRAR ASILDI

Makam odasına geçen Vali Bilmez, daha önce duvarda asılı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı forslu fotoğrafının indirildiğini fark edince, görevlilere söz konusu fotoğrafın yerine asılması talimatını verdi.

Vali Bilmez, getirilen fotoğrafı yerine astıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak atanan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, göreve başladı

"VATANDAŞLARIMIZ ARASINDA HİÇBİR AYRIM YAPMAYACAĞIZ"

Bilmez, İçişleri Bakanlığının onayıyla Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın, terör kanunu kapsamındaki soruşturma ve kovuşturmalardan dolayı görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

Kararın Ertan'a tebliğ edildiğini belirten Bilmez, yine bakanlık onayıyla Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiğini ve bugün itibarıyla görevine başladığını aktardı.

Belediyenin imkanlarını Van halkının hizmetine sunacaklarını vurgulayan Bilmez, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmayacağız. Çalışanlarımızın aşıyla, ekmeğiyle oynamayacağız. Derdi ekmeği, aşı ve halkına hizmet olan herkesle birlikte Van halkına hizmet edeceğiz. Zaman zaman çalışmalarımız hakkında bilgilendirme yapacağız. Kaynaklarımız tamamen Van halkının mahalli müşterek hizmetlerine sunulacak. Belediye mevzuat çerçevesinde yönetilecek. Şeffaf yönetim sergileyeceğiz. Tüm çalışanlarımızla birlikte Van halkının hizmetinde olacağız. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun."

SOSYAL MEDYADAKİ O İDDİALAR ASILSIZ ÇIKTI!

Van Büyükşehir Belediyesi'ne görevlendirilen Mehmet Emin Bilmez'in Atatürk'ün fotoğrafını kaldırdığı yönündeki iddialar da asılsız çıtkı...

CHP kayyum atama kararlarına tepkili

İçiÅ?leri BakanlıÄ?ı açıkladı! Ä°Å?te HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin BüyükÅ?ehir Belediyelerinin görevden alınma gerekçeleri

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Derdi halkına hizmet olan herkesle Van halkına hizmet edeceğiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN