Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızım teslim ol artık yolun sonundasınız

’da evlat nöbeti tutan Hüsniye Kaya, 5 yıl önce ’nın dağa kaçırdığı kızı Mekiye’ye seslendi: Artık yolun sonundasınız. Teslim olun yoksa hepinizi öldürecekler

Giriş Tarihi: 10.10.2019
Kızım teslim ol artık yolun sonundasınız
Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemi, 37 gündür devam ediyor. Kızı Mekiye Kaya'nın 5 yıl önce terör örgütü üyeleri tarafından kaçırıldığını belirten acılı anne Hüsniye Kaya, Kürtçe yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar kızım sesini bile duymadım. Gezmediğim başvurmadığım hiçbir yer kalmadı. Hiçbir haber alamadım. Kızımı HDP'lilere müzahir kişilerce götürüldü. Kızımı okuldan kandırdılar sonrada HDP'ye teslim ettiler. O günden bu yana haber alamadım" dedi.

YOLUN SONUNDASINIZ
Kızına seslenen acılı anne Hüsniye Kaya, "Kızım Mekiye, kendini devlete teslim et, devlet sana hiçbir şey yapmaz. Yanındakiler belki seni tehdit ediyorlar, belki diyorlar annen seni aramıyor ve sevmiyor ve belki sana cesaret ilaçları verip seni bizlere karşı kışkırtıyorlar. Kızım Mekiye öyle bir şey yok. Artık yolun sonundasınız. Teslim olun yoksa hepinizi öldürecekler. Senden rica ediyorum kızım, kendini devlete teslim et. Bütün arkadaşlarına da söyle onlarda teslim olsunlar devlet size sahip çıkacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızım teslim ol artık yolun sonundasınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN