Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükelçiliği, konsolosluktaki skandal görüntüler için açıklama yaptı ama...

'nin 'nda çalışan iki Türk personelinin İslam diniyle dalga geçmesi üzerine, ABD Büyükçeliği'nden açıklama geldi. Açıklamada "Çalışanlarımızın, dini inançlara saygısızlık niteliğindeki her türlü eyleminden derin üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isteriz." denilse de işlerine son verilme ya da uyarı gibi bir yaptırımdan söz edilmemesi dikkat çekti!

Giriş Tarihi: 21.11.2019 16:03 Güncelleme Tarihi: 21.11.2019 16:08 ABONE OL
ABD Büyükelçiliği, konsolosluktaki skandal görüntüler için açıklama yaptı ama...

ABD'nin Adana Konsolosluğu'nda çalışan iki Türk personeli, Cadılar Bayramı kutlamalarında İslam dini ile alay ettikleri videoyu paylaştıktan sonra gözaltına alınmışlar, ifadeleri alındıktan sonra iki zanlı da serbest bırakılmıştı.

ABD Büyükelçiliği'nden, söz konusu videoya ilişkin açıklama yapıldı.

"BİZİM GÖRÜŞLERİMİZİ TEMSİL ETMİYOR"

C.G. ve C.Y. adlı şahısların, dini inançlara saygısızlık niteliğindeki her türlü eyleminden derin üzüntü duyulduğu aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan iki çalışanımızın, hakaret ve saygısız unsurlar içerdiği gerekçesiyle eleştirilen kişisel bir sosyal medya paylaşımında yer aldıklarına ilişkin haberlerin farkındayız. Çalışanlarımızın, dini inançlara saygısızlık niteliğindeki her türlü eyleminden derin üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isteriz. Söz konusu video, tamamıyla kişisel amaçla çekilmiş olup, hiçbir şekilde ABD hükümetinin resmi görüşlerini temsil etmemektedir."

ABD'nin Adana Konsolosluğu'nda skandal Halloween (Cadılar Bayramı) kutlaması!

AÇIKLAMA VAR AMA YAPTIRIM YOK!

Açıklamada dikkat çeken diğer nokta ise bu hakaretleri gördüklerini belirten Büyükelçilik söz konusu çalışanlara uyarı verilmesindan, işten çıkarılmasından ya da başka bir yaptırımdan söz etmemesi oldu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Büyükelçiliği, konsolosluktaki skandal görüntüler için açıklama yaptı ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN