Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"'de İmamoğlu sansürü"

Sabah Gazetesi yazarı , 'de yaşanan son krize ilişkin önemli bir yazı kaleme aldı. Övür, "CHP'de İmamoğlu sansürü" başlıklı yazısında, "Bu konuda kaynağımı açıklamayacağım (?) ama bana gelen kulis bilgisi çok daha ilginç. Denilen şu; CHP'li yetkililer yaptırdıkları bu anket sonuçlarını Kılıçdaroğlu'na sansürleyerek iletiyor. Bu doğruysa araya kara kedi girmiş demektir. Sonunun nereye varacağını kestirmek zor değil. Kılıçdaroğlu'nun ABD'de oturan danışmanı kim? Şu sıralarda CHP'de İnce'ye yönelik Sözcü Operasyonu nedeniyle herkes korku içinde..." ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 3.12.2019 09:42 Güncelleme Tarihi: 3.12.2019 10:20
CHP'de İmamoğlu sansürü

Mahmut Övür'ün yazısından başlıklar:

HP'de kongre süreci yaşanırken, siyasetin nasıl şekilleneceği hesapları da yapılıyor. En çok merak edilen de Ekrem İmamoğlu'nun Türkiye genelinde ilgi görüp görmediği.

Bu konuda CHP kulislerinde ilginç şeyler konuşuluyor. Geçmişte olmasa da son yıllarda CHP'liler de sık sık toplumun nabzını tutan anketler yaptırıyor. O anketlerdeki ilginç sorulardan biri de "En beğendiğiniz lider kim?" sorusu. Genelde ilk sırada yine Başkan Erdoğan var. İkinci sırada ise aradaki fark büyük olsa da Ekrem İmamoğlu geliyor. Boşuna "o makamın sahibi var" denmiyor. Peki, Kılıçdaroğlu'nun durumu ne? O açık ara çok gerilerde.

Bu konuda kaynağımı açıklamayacağım (?) ama bana gelen kulis bilgisi çok daha ilginç. Denilen şu; CHP'li yetkililer yaptırdıkları bu anket sonuçlarını Kılıçdaroğlu'na sansürleyerek iletiyor. Bu doğruysa araya kara kedi girmiş demektir. Sonunun nereye varacağını kestirmek zor değil.
Kılıçdaroğlu'nun ABD'de oturan danışmanı kim?

"CHP'DE HERKES KORKU İÇİNDE"

Şu sıralarda CHP'de İnce'ye yönelik Sözcü Operasyonu nedeniyle herkes korku içinde...

O korkunun arkasında "çete" olduğunu söyleyenler de var, "Her şeyi Kılıçdaroğlu yapıyor" diyenler de... İkinci tez daha güçlü görünüyor çünkü bu konuda hem Kılıçdaroğlu daha deneyimli hem de bu tür işleri yürütecek gizemli danışmanlara sahip. O isimlerin başında da siyasi danışmanlarından Rasim Bölücek geliyor. Bölücek'in, Kılıçdaroğlu'nun kritik kararları almasında etkili isimlerden biri olduğu medyada çok yazıldı. Onların özetini, "İttihat Terakki ve Tek Parti Dönemi" uzmanı olduğunu söyleyen CHP'li Doç. Dr. Oktay Gökdemir'den dinleyelim:

"BİZİM MERKEZ 14 KATMIŞ..."

"Hepimiz (CHP) Genel Merkezi 13 kat biliyorduk. Efendim bu bizim genel merkez 14 katmış... Kimse bilmiyor! 12. kat biliyorsunuz Genel Başkan katı. Oraya özel kartla çıkabilirsiniz. 13. katta Erdoğan Toprak beyefendi oturuyor. Ama bir de 14. kat var... CHP'li vekiller bile bilmiyor. Şimdi sıkı durun. Burada Genel Başkanı'nın başdanışmanı ve siyasi söylem danışmanı, Genel Başkanın bütün polemiklerini, konuşma metinlerini yazan bir arkadaş oturuyor. Gizemli, müphem. Aynı zamanda etkili, yetkili de. İlgimi çekti. Kim bu hiçbirimizin bilmediği CHP'li diyerek araştırmaya koyuldum. Meğer 5 yıldan beri iştigal ediyormuş kendileri. Adı Rasim Bölücek" Gökdemir, Bölücek'in marifetleri arasında şunları da sayıyor:

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"CHP'de İmamoğlu sansürü"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN