Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hakkında son dakika gelişmesi: Wikipedia'nın ne zaman açılacağı merak konusu olmuştu... erişime açıldı! Giriş ekranı

ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. 2017 yılında ’de erişim engeli getirilen Wikipedia açılıyor! tarafından Anayasa'nın dayanak alınan 26'ncı maddesinin ilgili kısmına referans gösterilerek yapılan açıklamada, ifade özgürlüğünün ihlal edildiği ifade edildi. Böylece, Anayasa Mahkemesi’nin kararı, gerekçeli kararın ’de yayınlanmasıyla kesinleşmiş oldu. Adale Bakanı Abdulhamit Gül geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, gerekçeli kararın açıklanmasının ardından erişim engelinin kaldırılabileceğini söylemişti. Peki, Wikipedia ne zaman açılacak? Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (), Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı üzerine Wikipedia'yı erişime açtı.

Giriş Tarihi: 15.1.2020 23:17 Güncelleme Tarihi: 15.1.2020 23:17 ABONE OL
Wikipedia hakkında son dakika gelişmesi: Wikipedia'nın ne zaman açılacağı merak konusu olmuştu... Vikipedi erişime açıldı! Giriş ekranı

Anayasa Mahkemesi (AYM) geçtiğimiz günlerde Vikpedi ile ilgili flaş bir karar vermiş ve erişim engelinin ifade özgürlüğünü ihlal ettiğine hükmetmişti. Bu kararın ardından milyonlarca vatandaşlar Wikipedia açılıyor mu ve Vikipedi ne zaman açılacak sorularının yanıtını araştırma başlamış ve resmi makamlardan yapılan açıklamaların ardından gözler gerekçeli karara çevrilmişti. AYM tarafından verilen hükmün gerekçeli kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, şimdi ne olacak? İşte Vikipedi erişim engeli ile ilgili tüm detaylar….

WIKIPEDIA AÇILIYOR MU? GEREKÇELİ KARAR YAYIMLANDI

AYM, geçen ayki kararında Wikipedia yasağıyla ilgili ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine hükmetmişti. Çarşamba günü Resmi Gazete'de yayımlanan gerekçeli kararda, Anayasa'nın dayanak alınan 26'ncı maddesinin ilgili kısmı şöyle aktarıldı:

ARKADAŞINA GÖNDER
Wikipedia hakkında son dakika gelişmesi: Wikipedia'nın ne zaman açılacağı merak konusu olmuştu... Vikipedi erişime açıldı! Giriş ekranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN