Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurtarıcı olarak 'a gönderilmişti! Comfort gemisiyle ilgili skandal iddia

Koronavirüsle mücadele sürecinde sağlık sistemi felç olan 'nin limanına yanaşan dev hastane gemisi Comfort'a “yanlışlıkla” koronavirüs hastalarının sevk edildiği öne sürüldü. ABD ordusuna bağlı hastane gemisi, koronavirüsle bağlantısı olmayan hastalara hizmet vermek üzere New York'a gönderilmişti.

Giriş Tarihi: 5.4.2020 10:07 ABONE OL
Kurtarıcı olarak New York'a gönderilmişti! USNS Comfort gemisiyle ilgili skandal iddia

Dünyada en çok koronavirüs (corona virüs) vakasının görüldüğü yer haline gelen ABD'nin New York kentinde limana yanaştırılan dev hastane gemisi USNS Comfort'la ilgili skandal bir iddia ortaya atıldı.

Aksam.com.tr'nin Fox News'ten aktardığı habere göre, kentte koronavirüsten dolayı felç olan sağlık sistemine destek olması ve koronavirüsle bağlantısı olmayan hastalara hizmet vermesi gereken Comfort gemisine "kazayla koronavirüs hastalarının sevk edildiği" öne sürüldü.

Üst düzey üç farklı ABD'li yetkiliye dayandırılan haberde, koronavirüs hastaları için yeniden düzenlenen Javits Center Kongre Merkezi'nde tutulan hastalardan "en fazla beş tanesinin Comfort hastane gemisine naklediğildiği" aktarıldı.

Yapılan hatanın fark edilmesi üzerine söz konusu koronavirüs hastalarının hızlıca Javits Center'a geri nakledildiği, ABD ordusuna bağlı Comfort hastane gemisinin sıkı prosedürlerinden dolayı mürettebata virüs bulaşmadığı ve hastaların gemide tutulduğu yerlerin detaylıca temizlendiği bildirildi.

New York limanına yanaşan "Comfort" ve Los Angeles limanına yanaşan "Mercy" isimli ABD ordusuna bağlı hastane gemileri, koronavirüs hastalarına hizmet vermiyor. Öte yandan, ABD Savunma Bakanlığı yetkililerinin, söz konusu kararı yeniden gözden geçirmeye başladığı öğrenildi.

ABD'nin PKK aşkı corona virüs tanımadı Trump liderliğindeki ABD’nin Koronavirüsle tarihi imtihanı Korona da ABD ve AB’yi ikna edemedi

ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtarıcı olarak New York'a gönderilmişti! USNS Comfort gemisiyle ilgili skandal iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA