Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan'dan coronavirüs açıklaması: Biraz daha dişimizi sıkacağız!

: Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı , partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısında konuştu. Başkan Erdoğan, videokonferans ile gerçekleşen toplantıda ile ilgili çok önemli mesajlar verdi. Erdoğan, desteklerin süreceğini ifade etti, tedbirlerin kademeli olarak zamanı geldiğinde kaldırılacağını söyledi. Erdoğan, "Bir müddet daha dişimizi sıkacağız. Tedbirleri tavizsiz uygulamayı sürdüreceğiz." diye konuştu.

Giriş Tarihi: 28.4.2020 14:54 Son Güncelleme: 23.5.2020 11:21 ABONE OL
Başkan Erdoğan'dan son dakika coronavirüs açıklaması: Biraz daha dişimizi sıkacağız!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin videokonferans ile gerçekleşen MYK toplantısına başkanlık etti. Erdoğan, toplantı öncesi kısa bir açıklamada bulundu. Koronavirüs tedbirlerine ve desteklere dikkat çeken Erdoğan, normalleşme takviminin henüz olgunlaşmadığını ifade etti. Erdoğan, alt gelir gurubu ve reel sektöre 200 milyar TL'lik bir paket sunulduğunu ve bunun bugüne kadar sunulan en yüksek destek olduğunu ifade etti.

Erdoğan vatandaşlara da bir uyarıda bulundu, "Bir müddet daha dişimizi sıkacağız. Tedbirleri tavizsiz uygulamayı sürdüreceğiz." dedi.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti MYK toplantısında önemli açıklamalar | Video

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Elde ettiğimiz neticeler bize devriye aldığımız tedbirlerin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altının haftalardır evden çıkamadığını unutmuyoruz. 4 güne varan yasakların insanımız için ne demek olduğunu görüyoruz. Tedbirleri uygulamaya tavizsiz devam etmemiz gerek.

Ancak şayet bu süreçte fedakarlık yapmaz ve salgını eş zamanlı olarak geride bırakmazsak çok daha ağır kayıplar yaşayacağımızı da biliyoruz. Bunun için hep birlikte sabrettik ve neticeye doğru yaklaşıyoruz.

Bir müddet daha dişimizi sıkacağız. Tedbirleri tavizsiz uygulamayı sürdüreceğiz. Pek çok programı hayata geçirdik. Bugüne kadar açıkladığımız desteklerin tutarı 200 milyarı buluyor. Bu bugüne kadar alt gelir grubu ve reel sektöre verilmiş en büyük ödemedir.

"KADEMELİ OLARAK ÖNLEMLERİ KALDIRDIĞIMIZ ÜRETİM ÇARKLARI YENİDEN DÖNECEK"

Yaklaşık 1.5 ayı bulan bu sıkıntılı dönemde tedbirlere riayet ederek bize destek veren 83 milyon vatandaşımızın herbirine şahsım, partim adına şükranlarımı sunuyorum.

İnşallah ülkemizde üretim çarkları yeniden dönmeye, halkımızın ve devletimizin kasası dolmaya devam edecektir.

"NORMALLEŞME TAKVİMİNİ OLGUNLAŞTIĞINDA AÇIKLAYACAĞIZ"

Devlet ve millet olarak hep birlikte gereken iradeyi göstererek tarihi fırsatı değerlendirmekte kararlıyız. AK Parti olarak bu sürecin de lokomotifliğini yapacağız.

Normalleşme takvimini olgunlaştığında açıklayacağız.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı özel mesajı | Video

Koronavirüsle mücadelede dayanışma mesajı Başkan Erdoğan: Gösterdiğimiz fedakârlığın neticelerini almaya başlıyoruz Başkan Erdoğan talimat vermişti! Yeşilköy'de sona doğru...

ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan'dan son dakika coronavirüs açıklaması: Biraz daha dişimizi sıkacağız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA