Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir Hastanesi’nin ilk bebeği Sakura dünyaya geldi

sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda müjdeli bir haber verdi. Geçtiğimiz günlerde Başkan Erdoğan tarafından açılışı yapılan Çam ve 'nde ilk bebek dünyaya geldi Bebeğe Defne Sakura adı verildi.

Giriş Tarihi: 23.5.2020 18:50 Son Güncelleme: 23.5.2020 18:51 ABONE OL
Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk bebeği Sakura dünyaya geldi

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan dev hastane Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin ilk bebeği dünyaya geldi.
Haberi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Bakan Koca yaptığı açıklamada, bebeğin adının hastanenin adını taşıdığını kaydetti.

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk bebeği Defne Sakura dünyaya geldi | Video

Koca şunları söyledi: "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde dün İLK BEBEK DÜNYAYA GELDİ. Bebeğe biricik ablası tarafından Defne, annesi tarafından Sakura adı verildi. Hoş geldin, dünyaya umut getirdin DEFNE SAKURA. Tuğba ve Ömer Sönmez çiftini kutluyoruz."

Bilindiği gibi, Başakşehir Şehir Hastanesi, 789 bin metrekare arsa alanı üzerine kurulu ve 1 milyon 21 bin metrekare kapalı alana sahip Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 2 bin 68 sismik izolatör ile depreme dayanaklı inşa edildi. Ayrıca 3 heliportu bulunan, 10 bloktan oluşan, 456'sı yoğun bakım yatağı olmak üzere 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip hastanede, 30 bin metrekare kapalı alan içinde erişkin, çocuk, travma ve kadın doğum acil servisleri yer alıyor.

Günlük asgari 7 bin hastaya hizmet verecek düzeyde tanı ve tedavi üniteleri olan acil servislerde, negatif basınçlı odaları bulunan hastane, gerektiğinde acil yoğun bakım şartlarının sağlanabileceği 226 gözlem alanı, 725 poliklinik odası, 3'ü hibrit toplam 90 ameliyathanesi ile günlük 35 bin ayaktan hasta alabilecek ve ayrıca burada 500 özellikli ameliyat da yapılabilecek.

Çocuk ve erişkinler için 107 branşta hizmet verecek hastanede en gelişmiş tıbbi cihazlar ve donanımla ileri düzeyde tanı ve tedavi imkanı sunulacak. Ameliyat sırasında hastaya anestezi halindeyken ışın tedavisi uygulanabilen Xoft İntraoperatif Radyoterapi (IORT) sistemi de ilk kez burada kullanılacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk bebeği Sakura dünyaya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA