Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vefa da iyilik de mayamızda var

pandemiyle mücadelede,Vefa Sosyal Destek gruplarıyla insan odaklı bir reçete de ortaya koydu. Yardımsever karakteriyle dünyaya nam salan Türk insanının kendi içinden çıkan vefa gruplarıyla yaşadığı duygusal anlar milyonların yüreğini ısıttı.

Giriş Tarihi: 23.5.2020 ABONE OL
Vefa da iyilik de mayamızda var

Türkiye'nin pandemiyle mücadele sürecinde vatandaşların yardımına koşan Vefa Destek gruplarının saha çalışmalarında kalpleri ısıtan, dalga dalga iyiliğe dönüşen anlar yaşandı. İşte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un da çalışmalarını yakından takip ettiği Vefa Destek gruplarının ağlatan anıları;

GÜLHANIM TEYZE'NİN ARTIK MASMAVİ BİR EVİ VAR: Şehit kardeşi Adem Koç, Sivas'ın Akçahan köyüne yardım kolileri götürdüğü sırada köyün dışındaki Sarıhan mezrasında tek başına yaşayan Gülhanım Aslan'ın yıkık dökük çatısı akan evini görünce çok etkilendi. Vefaekibiyle birlikte çalışan Adem Koç devletten aldığı 637 lira yaşlı aylığı ile geçinen Gülhanım teyzenin evini ilk izinli iş gününde (19 Mayıs'ta) badana boyasını yaptı, çamaşır makinesi alıp tüm ihtiyaçlarını temin etti. Gülhanım teyze Adem ve Vefa grubu ekibine "Evlatlarımdan ilerisiniz" diye dua etti.YASİN'İN HAYALİ GERÇEK OLDU: Gaziantep Araban'da Vefa ekibinden sosyolog Ayşe ile Zeynep Yılmaz ziyaret ettikleri köyde 10 yaşındaki Yasin Gözübüyük'le tanıştı. Henüz bebek yaşta babasını kaybeden Yasin'in bir kere bile doğum gününü kutlamadığını öğrenince harekete geçen ekip Yasin'e hayalini kurduğu genç odası, masaüstü bilgisayar alarak, odasının ortasında mumları yanan bir pasta unutulmaz bir sürpriz hazırladı. Yasin bu sürpriz karşısında gözyaşını tutamadı, mutluluktan mumları ikinci denemede üfleyebildi.

ARTIK YALNIZ DEĞİLLER: Bilecik'teki 67 yaşındaki Mevlüde Küflüoğlu veBolulu 65 yaşındaki Ahmet Avcıoğlu'nun, muhabbet kuşu talepleri de karşılık buldu. Mevlüde teyze kuşunun adını 'Vefa' koyarken Avcıoğlu "Bana hayat arkadaşı oldular" dedi.

AĞLATAN EVLİLİK YILDÖNÜMÜ: Kanada'da yaşayan İlknur Yıldırım Ayhan, vefa grubundan Karabük'te yaşayan İlyas Yıldırım (67) ile Fatma Yıldırım'a (66) evlilik yıldönümü kutlaması talebinde bulundu. Vefa ekibi çiftin 42'inci evlilik yıldönümünü pastayla kutlayarak kızları İlknur ile de görüntülü görüşme yaptırdı.İLACINI EVİNE GÖTÜRDÜLER: Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nden koronavirüs tedavisi sonrası taburcu edilen Hülya Özçelik Vefa ekibinin istediği ilaçları evine getirmesi üzerine 'İlaç kuyruğunda yaşadığımız günlerden bugünlere geldik" dedi.ERCAN'A BABA ŞEFKATİ

Kırklarelı'nde 62 yaşındaki Ayşe Kahraman'ın vefa destek ekibine bıraktığı "Oğlum Ercan bugün 38 yaşına giriyor. Doğuştan bedensel ve zihinsel gelişim bozukluğu var. Babası her yıl küçük bir pasta getirir doğum gününü kutlardı. Oğlumun doğum gününü kutlar mısınız?" not üzerine ekip pastayla ailenin kapısını çaldı. n Kırklareli'nin Acar Köyü'nde Hüseyin Kundakoğlu'nun (78) traktörü için istediği mazot vefa ekibi tarafından evine götürüldü.

ARKADAŞINA GÖNDER
Vefa da iyilik de mayamızda var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA