Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağ Üniversitesi'nin 'örnek' sorumluluğu

Yeşileveler İlkokulu bünyesinde oluşturulan 'Destek Eğitim Odası'nda özel eğitim alan zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler, Çağ Üniversitesi öğrencilerinin düzenlediği etkinlikte eğlendi

Giriş Tarihi: 1.1.2013
ÇAĞ Üniversitesi'nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Yeşilevler İlkokulu'nda düzenlenen yılbaşı eğlencesinde kaynaştırma öğrencileri, üniversiteliler ve akademisyenler ile buluştu. Kendilerine çeşitli hediyeler sunan üniversite öğrencilerinin bu jestine karşılık, zihinsel ve bedensel engelli çocuklar da onlara çiçek ve yeni yıl kartı verdi.

"FARKINDALIK YARATTIK"
Etkinliğe Çağ Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Murat Gülmez, Yrd. Doç. Dr. Ezgi Balkan ve Dr. Gökhan Sökmen'in yanı sıra Seyhan Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Tahsil Etike de katıldı. Yeşilevler İlkokulu Öğretmeni Ayla Uğur, 'Destek Eğitim Odası' aracılığı ile engelli çocukları bir adım daha ileriye taşıyıp, diğer öğrenciler arasında farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi.

"MUTLU OLDUK"
Bu tür sosyal sorumluluk projelerini önemsediklerini ifade eden Çağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Gülmez ise, "Akademisyenler olarak, böylesine önemli proje çalışmalarda yer alırken, öğrencilerimizi de buna dahil etmeye çalışıyoruz. Bugün burada zihinsel ve bedensel engelli çocuklar ile birlikte yeni yılı erken kutladık. Onları mutlu görmek, bizleri de mutlu etti" şeklinde konuştu.

ENGELLİLER DIŞLANIYORDU
Çocukların kişisel gelişimi ve özgüvenlerini kazanmaları açısından 'Destek Eğitim Odası'nın önemli bir çalışma olduğunu kaydeden Rehber Öğretmeni Muzaffer Başkale, "Öğrencilerin çocukları dışlanmadığı, hepsinin aynı anda dans edip, birbirlerine hediyeler verdiği güzel bir çalışma oldu. Çünkü aileler bu duruma alışmış da olsa çocukları dışlıyordu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ Üniversitesi'nin 'örnek' sorumluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN