Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çaycılara 'vida' ile zarardan ceza

Kamu binasına 2 vida çakıp, gölgelik takarak zarar verdikleri iddiasıyla mahkemelik olan çaycılara para cezası verildi

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Adana'da müşterilerinin güneşten etkilenmemesi için kamu binasının duvarına izinsiz 2 vida çakıp gölgelik takarak zarar verdikleri ve küfür ettikleri iddiasıyla çaycı Kerim Başçı(43) ve Salih Sığırcıkoğlu (57) 'Mala zarar vermekten' 2 bin 400'er lira, 'hakaret' suçundan ise 2 bin 100'er lira olmak üzere 4 bin 500'er lira para cezasına çarptırıldı.

ÇAY OCAĞINA GÖLGELİK
Tepebağ Mahallesi'ndeki Kızılay Enver Arsava İşhanı'nın arka kısmında çay ocağı işleten Kerim Başçı ve Salih Sığırcıkoğlu, müşterilerin güneşten şikâyetçi olması üzerine Kızılay'a ait işyerinin duvarına gölgelik astı. İşhanı temsilcisi Rifat Karmış, belediyeye şikayet etti. Zabıtalar, gölgeliği söktü. Bu sırada çaycıların şikayetçi olan kişilere küfür ettiği iddia edildi.

MAHKEMELİK OLDULAR
İşhanı temsilcisi Karmış, Cumhuriyet savcılığına ve belediyeye şikâyette bulundu. Çaycılar hakkında 'Mala zarar verme ve hakaret' suçlarından dava açıldı. Adana 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan çaycılara 2 ayrı suçtan 4 bin 500'er TL para cezasına mahkûm etti ve cezaları ertelemedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çaycılara 'vida' ile zarardan ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN