Denizpark'a sahip çıkın

Giriş Tarihi: 3.1.2013

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Denizpark projesinin siyasete kurban edilmek istendiğini ifade etti ve tüm Mersinlileri Denizpark'a sahip çıkmaya çağırdı

Yapımı tamamlanan ancak bir şikayet üzerine yargıya intikal eden Denizpark projesi hakkında konuşan Başkan Özcan, "Mersin adına yapılmış böylesi devasa bir tesisin geleceği ile ilgili kararın, bir vatandaşın şikayeti üzerine yargıya intikal etmiş olması, her şeyden önce bu kent insanına yapılmış bir haksızlıktır. Bu projeye kaşçı çıkanlar, er ya da geç Mersin Halkı'na bunun hesabını verecektir" dedi.

PROJE İPTALİ OLAMAZ

Denizpark'ın Mersin için yapılan kamuya ait en önemli projelerden birisi olduğunu vurgulayan Özcan, "Yerel mahkemenin projeyi iptal etmesi ne akıl ile ne de hukuk ile izah edilebilecek bir şey değil. Biz mahkemelerin kararlarını eleştirmiyoruz ancak hukuk teriminde proje iptali diye bir şey yoktur. Böylesi devasa bir yatırımı engellemek ve halkın hizmetine sunmaktan alıkoymak çok düşündürücüdür" diye konuştu.

İNŞALLAH HİZMETE AÇILIR
Denizpark'ın geleceği ile ilgili olarak yüksek yargının vereceği kararı beklediklerini kaydeden Özcan, "Biz yüksek yargının en doğru kararı vereceğini, Mersin halkı için yapılmış ve hukuksal anlamda hiçbir pürüzü bulunmayan böylesi önemli bir kamu yatırımının hizmete açılacağını ümit ediyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizpark'a sahip çıkın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN