Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel Teknik Meslek Lisesi Adana OSB'de kuruluyor

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Gerek ticaret hacmi, gerekse altyapı ve büyüklük olarak Türkiye genelindeki 268 organize sanayi bölgesi arasında 'ilk 10'da yer alan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) bünyesinde Türkiye'de ilk defa 'Özel Teknik Meslek Lisesi' kuruluyor. Geçtiğimiz aylarda Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile OSB'lerde kurulabilecek teknik liselerin teşvik edilmesi ilk olarak Adana'da sonuçlarını vermeye başladı.

'TEKNİK' EKSİKLİK
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, önümüzdeki eğitim yılında ilk öğrencilerini almaya başlayacak okulun 48 derslikli ve bin 200 öğrenci kapasiteli olacağını bildirdi. Sütcü, OSB bünyesinde ÇÜ'ye bağlı 'Teknik Meslek Yüksekokulu' olduğunu, ancak yüksekokula altyapı oluşturacak 'teknik lise'nin eksikliğini hissettiklerini bildirdi. Sütçü, AOSB bünyesindeki işletmelerde çalışacak yaklaşık 2-3 bin teknik elemana ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

5 BÖLÜM OLACAK

Erkan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Hatipoğlu da, "Bu proje ile ilk kez özel teşebbüs OSB içinde lise kuruyor. Protokol kapsamında teknik lise bünyesinde; kimya, tekstil, makine, elektrik ve elektronik olmak üzere 5 bölümden oluşacak. Darısı üniversiteye olsun" diye konuştu. Konuşmaların ardından AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ile Erkan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Hatipoğlu arasında protokol imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel Teknik Meslek Lisesi Adana OSB'de kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN