Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmin parlayan yeni yıldızı Mersin

Giriş Tarihi: 3.1.2013

Turizmde gerçekleştirilen atılımlarla başta Türkiye olmak üzere dünya turizmi içindeki önemini giderek artıran Mersin, yerli ve yabancı turistlerin yeni durağı olmaya aday kentlerin başında geliyor

Mersin, sahip olduğu tarihi, kültürel ve coğrafi zenginliği ile her yıl daha fazla ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor. Tüketicinin değişen profiline bağlı olarak oluşan pazarlarda yeni taleplere karşılık verebilecek potansiyele sahip bir şehir olan Mersin, doğal zenginliği, yüzyıllar öncesinden bugünlere ulaşan tarihi ve kültürel mirası, yatırımlardaki hızlı artış ile yıldızı parlayan bir marka haline geliyor. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "İl bütününde tarihi ve kültürel değerlerimiz restore ediliyor. Kazanlı Turizm Bölgesi, Akdeniz Sahil Yolu ve Çukurova Bölgesel Havaalanı gibi büyük projelerimiz ve yatırımlarımızda da bu bütünleşik yapıda olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. 2013 Akdeniz Oyunları da Mersin'i turizm ve dünya kenti yapma noktasında bir milat olacaktır" dedi.

Cazibe merkezi olacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan da kentin kısa bir süre içinde Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olacağını söyledi. Havası ve konumu ile Mersin'in turizmde önemli avantajlara sahip olduğunu anlatan Özcan, "321 kilometrelik sahil şeridine sahip olan kentimiz, ayrıca tarihi ve kültürel bir mirasa da sahiptir. Her anlamda Türkiye'nin en kapsamlı turistik kentlerinden biri olmaya adayız" şeklinde konuştu.

Bekir COŞKUN/MERSİN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmin parlayan yeni yıldızı Mersin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN