Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hanımın at çiftliği

Çocuk yaşlarda kendisini saran binicilik sevgisiyle Tarsus'ta at çiftliği kuran Reyyan Okyay, adını tüm dünyaya duyurmayı başardı

Giriş Tarihi: 5.1.2013
Biniciliğe olan merakıyla Mersin'in Tarsus ilçesinde at çiftliği kuran genç iş kadını Reyyan Okyay, yetiştirdiği atlarla adından söz ettiriyor. Küçük yaşlardan itibaren atlarla yakından ilgilenen Reyyan Okyay, Başkent Üniversitesi İşletme Bölümü'nde öğrenim görürken at çiftliği kurmaya karar verdi.

MERAK ETTİ, BAŞLADI

Kendilerine ait firmanın finans işlerini yürütürken bir taraftan da at çiftliği kurmanın maliyetleri konusunda araştırmalar yapan Okyay, eğitimimi tamamladıktan sonra Tarsus'ta yaklaşık 500 bin lira maliyetle at çiftliği kurdu. Okyay, merak sonucu başladığı binicilik sporuna ciddi anlamda 7 yıl önce başladığını belirtti.

AVRUPALI BİNİCİDEN ÖVGÜ

Biniciliğe olan tutkusuyla birlikte bu alandaki hedeflerinin de büyüdüğünü anlatan Okyay, "At çiftliğini rüyalarımda görüyordum. Bütün çareleri gözden geçirdim ve böyle bir çiftliği kurdum. Şimdi tayları yetiştirip binicilerle buluşturuyorum" dedi. Hollandalı ünlü binici Mark Jespers de Okyay'ın iyi bir binici olacağına yürekten inandığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hanımın at çiftliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN