Reuters kameramanının ameliyatı başarılı geçti

Suriye'de ayağından vurulan Reuters Haber Ajansı kameramanı Libya asıllı Aimer Mohammed M. El Sahli Acıbadem Adana Hastanesi'nde ameliyat oldu

Giriş Tarihi: 5.1.2013
İç karışıklığın yaşandığı Suriye'de görev yaparken silahla ayağından yaralanan Reuters Haber Ajansı kameramanı Libya asıllı Aimer Mohammed M. El Sahli Acıbadem Adana Hastanesi'nde ameliyat oldu. Ortopedi ve Travmatoloji uzmanları Prof. Dr. Erhan Serin ve Uzm. Dr. Özhan Sürer tarafından ameliyat edilen M. El. Sahli'nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

KİLİS'TEN NAKLEDİLDİ

Aimer Mohammed M. El Sahli, 2012'nin son günü, Suriye'nin Halep kentinde silahla yaralandı. 1 Ocak 2013'te Kilis Devlet Hastanesi'nden Acıbadem Adana Hastanesi'ne getirilen ve burada tedavisi devam eden El Sahli, ameliyat edildi. Ortopedi ve travmatoloji uzmanları Prof. Dr. Erhan Serin ve Uzm. Dr. Özhan Sürer tarafından ameliyat edilen El Sahli'nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Erhan Serin ve Uzm. Dr. Özhan Sürer ameliyatın başarılı geçtiğini bildirerek şunları söylediler: "Hastamız ateşli silah yaralanmasına bağlı çok parçalı sağ femur (uyluk kemiği) kırığı ile getirildi. Hastaya açık redüksiyon - internal fiksasyon yapıldı. Yani kırılan kemikleri düzgünce aynı hizaya getirerek karşılıklı özel vida ve plaklarla birbirine bağladık. Böylece kırık kemik parçaları uygun plak ve vida yardımıyla birbirlerine tutturuldu. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatla kırık hattı belli olmayacak şekilde redüksiyon sağlandı. Ameliyat çok başarılı geçti."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reuters kameramanının ameliyatı başarılı geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN